Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONESwitch
Okładka Esports Life Tycoon (PC)
OkładkaEsports Life Tycoon (PC)

Esports Life Tycoon

Manager, w którym celem gracza jest stworzenie drużyny zawodników e-sportowych i zarządzanie nią tak, aby przynosiła sukcesy w postaci wygranych meczów, zdobywając sławę i pieniądze. Za stworzenie gry Esports Life Tycoon odpowiada studio U-Play Online.

Strategiczne | ekonomiczne | manager | indie

Esports Life Tycoon Premiera

3wrz2020

PC

29paź2020

Switch

12lis2020

PS4 XONE

Gry podobne do Esports Life Tycoon

LoL Esports Manager

Youtubers Life

Game Dev Tycoon

Esports Life Tycoon to gra polegająca na umiejętnym zarządzaniu drużyną graczy e-sportowych, tak by zwyciężali w różnorakich zawodach, turniejach i mistrzostwach, zarabiając coraz więcej pieniędzy, zdobywając sławę i rzeszę wiernych fanów. Za grę odpowiada studio U-play Online, znane przede wszystkim z symulatora życia vlogera Youtubers Life.

Fabuła

Esports Life Tycoon to gra nastawiona na skompletowanie drużyny graczy i przygotowanie jej do zawodów e-sportowych, zważając na samopoczucie jej członków i opinię publiczną.

Mechanika

W Esports Life Tycoon wcielamy się w rolę menadżera drużyny e-sportowej, specjalizującej się w gatunku gier MOBA lub FPS. Od nas zależy, kogo zobaczymy w jej składzie: czy szychy z branży, cieszące się popularnością i posiadające sporo wygranych na swoim koncie, czy totalnych żółtodziobów, którzy niby to grają i coś tam potrafią, ale tak naprawdę wymagają sporo czasu na naukę – choć oczywiście są tańsi. Jeśli jednak zobaczymy, że któryś z zawodników nie trzyma poziomu drużyny i tylko stopuje jej poczynania, przed nami możliwość podjęcia decyzji, czy dalej chcemy inwestować czas i pieniądze w rozwój osobnika, czy lepiej już teraz się go pozbyć i zastąpić kimś bardziej obiecującym.

Wygrywanie meczów to główny cel naszej drużyny, jak i nas samych, ponieważ oznacza to nie tylko rozwój, ale i sławę, pieniądze i nowe, ogromne możliwości. To między innymi opcja rozbudowywania miejsca treningów, zmieniając je z zapyziałej dziury w ekskluzywny lokal, zapewniający naszym podopiecznym takie atrakcje jak wygodne siedziska i świetny sprzęt, opiekę psychologiczną, doradców marketingowych i wielu innych specjalistów. A wszystko po to, aby byli jeszcze lepsi.

Jako menedżer mamy aktywny wpływ na przebieg rozgrywanych potyczek. To my musimy ustalić, jakie zagranie najbardziej się opłaci i wydać stosowne polecenia naszym zawodnikom. Musimy jednak uważać, gdyż źle podjęta decyzja może skończyć się przegraną, która wpłynie negatywnie na naszą reputację i będziemy musieli się zmagać z masą negatywnej energii ze strony fanów.

Żadna drużyna nie obejdzie się jednak bez stworzenia czegoś, co wyróżniałoby ją na tle innych, nie tylko pod względem umiejętności. Dlatego twórcy dali nam możliwość wyboru barw naszej drużyny, stworzenia charakterystycznego loga i wykreowania unikalnego ekwipunku.

Kwestie techniczne

Esports Life Tycoon to trójwymiarowa gra utrzymana w żywej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Esports Life Tycoon cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Esports Life Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Esports Life Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch