Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Esports Life Tycoon (PC)

Esports Life Tycoon PC

Manager, w którym celem gracza jest stworzenie drużyny zawodników e-sportowych i zarządzanie nią tak, aby przynosiła sukcesy w postaci wygranych meczów, zdobywając sławę i pieniądze. Za stworzenie gry Esports Life Tycoon odpowiada studio U-Play Online.

Strategiczne | ekonomiczne | manager | indie

PC Windows
Okładka Esports Life Tycoon (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca2019

wczesny dostęp

3września2020

3września2020

Steam

Esports Life Tycoon to gra polegająca na umiejętnym zarządzaniu drużyną graczy e-sportowych, tak by zwyciężali w różnorakich zawodach, turniejach i mistrzostwach, zarabiając coraz więcej pieniędzy, zdobywając sławę i rzeszę wiernych fanów. Za grę odpowiada studio U-play Online, znane przede wszystkim z symulatora życia vlogera Youtubers Life.

Fabuła

Esports Life Tycoon to gra nastawiona na skompletowanie drużyny graczy i przygotowanie jej do zawodów e-sportowych, zważając na samopoczucie jej członków i opinię publiczną.

Mechanika

W Esports Life Tycoon wcielamy się w rolę menadżera drużyny e-sportowej, specjalizującej się w gatunku gier MOBA lub FPS. Od nas zależy, kogo zobaczymy w jej składzie: czy szychy z branży, cieszące się popularnością i posiadające sporo wygranych na swoim koncie, czy totalnych żółtodziobów, którzy niby to grają i coś tam potrafią, ale tak naprawdę wymagają sporo czasu na naukę – choć oczywiście są tańsi. Jeśli jednak zobaczymy, że któryś z zawodników nie trzyma poziomu drużyny i tylko stopuje jej poczynania, przed nami możliwość podjęcia decyzji, czy dalej chcemy inwestować czas i pieniądze w rozwój osobnika, czy lepiej już teraz się go pozbyć i zastąpić kimś bardziej obiecującym.

Wygrywanie meczów to główny cel naszej drużyny, jak i nas samych, ponieważ oznacza to nie tylko rozwój, ale i sławę, pieniądze i nowe, ogromne możliwości. To między innymi opcja rozbudowywania miejsca treningów, zmieniając je z zapyziałej dziury w ekskluzywny lokal, zapewniający naszym podopiecznym takie atrakcje jak wygodne siedziska i świetny sprzęt, opiekę psychologiczną, doradców marketingowych i wielu innych specjalistów. A wszystko po to, aby byli jeszcze lepsi.

Jako menedżer mamy aktywny wpływ na przebieg rozgrywanych potyczek. To my musimy ustalić, jakie zagranie najbardziej się opłaci i wydać stosowne polecenia naszym zawodnikom. Musimy jednak uważać, gdyż źle podjęta decyzja może skończyć się przegraną, która wpłynie negatywnie na naszą reputację i będziemy musieli się zmagać z masą negatywnej energii ze strony fanów.

Żadna drużyna nie obejdzie się jednak bez stworzenia czegoś, co wyróżniałoby ją na tle innych, nie tylko pod względem umiejętności. Dlatego twórcy dali nam możliwość wyboru barw naszej drużyny, stworzenia charakterystycznego loga i wykreowania unikalnego ekwipunku.

Kwestie techniczne

Esports Life Tycoon to trójwymiarowa gra utrzymana w żywej, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Esports Life Tycoon

Wymagania wiekowe Esports Life Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Esports Life Tycoon

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7