Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka PC Building Simulator (PC)

PC Building Simulator PC

Oryginalna pozycja będąca swoistym programem treningowym, pozwalającym na sprawdzenie swoich umiejętności składania komputerów lub naukę tej czynności. Tytuł jest dziełem rumuńskiego dewelopera przedstawiającego się jako Claudiu.

Symulacje | FPP | ekonomiczne | maszyny i urządzenia | indie

PC Windows
Okładka PC Building Simulator (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

27marca2018

wczesny dostęp

29stycznia2019

29stycznia2019

Steam

PC Building Simulator na platformę PC to interesujący symulator składania PC-tów. Produkcja została stworzona przez jedną osobę – rumuńskiego dewelopera Claudiu, który postanowił poprzez zabawę nauczyć ludzi budować własne komputery.

Mechanika

Rozgrywka w PC Building Simulator jest prosta i intuicyjna. Gracze otrzymują do dyspozycji pustą obudowę, w której muszą zmieścić płytę główną, zasilacz, kartę grafiki, procesor i inne podzespoły. Poszczególne elementy wybieramy z menu i umieszczamy w odpowiednich miejscach, np. płytę główną kładziemy na bocznej ściance, podpinamy do niej GPU, na dole przykręcamy zasilacz itd. Po rozmieszczeniu całego sprzętu należy go jeszcze podłączyć odpowiednimi kablami. Klikając na poszczególne wyjścia/wejścia, wywołujemy kolejne menu z różnymi wtyczkami. Twórca porozumiał się z firmami produkującymi poszczególne urządzenia, dzięki czemu w PC Building Simulator mogł ukazać podzespoły, które można znaleźć na sklepowych półkach.

Jak widać, nie jest to typowa gra, a bardziej program treningowy, pozwalający na sprawdzenie swoich umiejętności składania komputerów – lub naukę podstaw tej, jakże przyjemnej, czynności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe PC Building Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe PC Building Simulator

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Athlon X4 740 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 285 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7

PC Building Simulator w tym miesiącu wyjdzie z wczesnego dostępu
PC Building Simulator w tym miesiącu wyjdzie z wczesnego dostępu

wiadomość11 stycznia 2019

Deweloper Claudiu Kiss poinformował, że jego nietypowa produkcja PC Building Simulator z końcem stycznia wyjdzie z programu wczesnego dostępu. Program trafił na platformę Steam w marcu 2018 roku.

PC Building Simulator znalazł ponad 100 tys. nabywców
PC Building Simulator znalazł ponad 100 tys. nabywców

wiadomość26 kwietnia 2018

Wypuszczona miesiąc temu w Steam Early Access gra PC Building Simulator okazała się sporym sukcesem. Jej wydawca właśnie pochwalił się, że sprzedaż przekroczyła 100 tysięcy egzemplarzy.

PC Building Simulator debiutuje w Steam Early Access i chwali się licencjami
PC Building Simulator debiutuje w Steam Early Access i chwali się licencjami

wiadomość28 marca 2018

PC Building Simulator zadebiutował w ramach Wczesnego Dostępu Steam. Z tej okazji twórcy zaprezentowali nowy zwiastun tytułu, a także pełną listę firm, których licencjonowane podzespoły znajdują się w wersji przedpremierowej gry.

PC Building Simulator – nowy zapis rozgrywki
PC Building Simulator – nowy zapis rozgrywki

wiadomość18 lutego 2018

Twórcy gry PC Building Simulator, która w marcu trafi do programu wczesnego dostępu na Steamie, przedstawili nowy materiał z rozgrywki. Zobaczymy na nim budowę i testy wirtualnego peceta wraz z doborem komponentów oraz okablowania.

Wieści ze świata (Shadow of the Colossus, Manhunt, Battlefront II, Dark Souls Remastered, PC Building Simulator) 17/01/2018
Wieści ze świata (Shadow of the Colossus, Manhunt, Battlefront II, Dark Souls Remastered, PC Building Simulator) 17/01/2018

wiadomość17 stycznia 2018

Dziś piszemy o trybie fotograficznym w grze Shadow of the Colossus, odnowieniu praw do marki Manhunt przez Take-Two, aktualizacji strzelanki Star Wars: Battlefront II z nową mapą, braku funkcji cross-play w Dark Souls: Remastered i o przełożeniu premiery PC Building Simulator. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.