Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS4
Okładka Car Mechanic Simulator 2018 (PC)
OkładkaCar Mechanic Simulator 2018 (PC)

Car Mechanic Simulator 2018

Trzecia odsłona zapoczątkowanej w 2014 roku serii Car Mechanic Simulator. W produkcji wydanej przez polską firmę PlayWay wcielamy się w mechanika samochodowego, który dba o to, by wypromować siebie i swój warsztat.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | polskie | maszyny i urządzenia

Car Mechanic Simulator 2018 Premiera

28lip2017

PC

25cze2019

PS4 XONE

producent: Red Dot Games wydawca: PlayWay wydawca PL: Cenega S.A.

Gry podobne do Car Mechanic Simulator 2018

Euro Truck Simulator 2

My Summer Car

My Winter Car

Na początku 2014 roku ukazała się gra Car Mechanic Simulator 2014symulator mechanika samochodowego, który zapoczątkował nową serię firmy PlayWay (wydawca takich tytułów jak The Way i Helicopter: Natural Disasters). Car Mechanic Simulator 2018 to jej trzecia odsłona i pierwsza, która przeznaczona jest nie tylko na PC-ty, ale również na konsole firm Sony i Microsoft.

Mechanika

Ogólne założenia cyklu nie zmieniły się, więc cały czas jest to produkcja, w której staramy się naprawiać rozmaite pojazdy (tym razem otrzymaliśmy ponad czterdzieści maszyn). W tym celu musimy sprawdzać i wymieniać szereg części, z których zbudowane są poszczególne auta. Wszystko po to, by zdobyć rozgłos i przyciągnąć kolejnych klientów z popsutymi samochodami.

Rozgrywka w Car Mechanic Simulator 2018 na PC, PS4 itd. przebiega w kilku etapach. Na początku przyjmujemy zlecenie na naprawę. Następnie podchodzimy do maszyny znajdującej się w warsztacie i sprawdzamy co się dzieje. Jeśli problem może występować np. w silniku, to otwieramy maskę i rozkręcamy motor, szukając usterki. Po jej wykryciu trzeba wymienić zepsutą część, korzystając z rozmaitych narzędzi. Nie do wszystkich mamy dostęp od razu, gdyż niektóre rzeczy zdobywamy dopiero po osiągnięciu wyższego poziomu warsztatu. Oczywiście musimy też znaleźć potrzebny element, który z pewnością znajduje się gdzieś w magazynie. Oprócz tego gra umożliwia malowanie pojazdów czy testowanie ich na torze wyścigowym.

W porównaniu do poprzedniej odsłony cyklu deweloperzy postarali się o kilka nowości. W Car Mechanic Simulator 2018 możemy m. in. oddzielić opony od felg, dokonać remontu silnika za pomocą specjalnego podnośnika, skorzystać z nowej trasy rajdowej czy też wymienić praktycznie wszystkie elementy wnętrza pojazdu.

Tytuł reprezentuje gatunek symulatorów, ale rozgrywka jest dość przystępna także dla osób nieznających się na naprawianiu pojazdów. Interesujące nas elementy samochodów otaczane są kolorową obwódką, na ekranie pojawiają się instrukcje prezentujące to, co można w danej chwili zrobić.

Kwestie techniczne

Car Mechanic Simulator 2018 to ładnie wyglądająca produkcja, która w wersji na platformę PC, PS4 itd. przykuwa wzrok przede wszystkim dokładnie odwzorowanymi modelami samochodów. Otoczenie, po którym się poruszamy nie zachwyca – w końcu to zwykły warsztat samochodowy – ale zostało porządnie wykonane. Całość ociera się momentami o fotorealizm.

Inne

W Polsce gra była promowana przez Adama Klimka – słynnego mechanika samochodowego, znanego m.in. z programu telewizyjnego Samochód marzeń - kup i zrób. Ponadto w wybranych sklepach pojawiła się edycja specjalna zawierająca kamizelkę odblaskową.

Ostatnia modyfikacja 14 lipca 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 514 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 504 głosów czytelników.

Car Mechanic Simulator 2018 cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Car Mechanic Simulator 2018

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Car Mechanic Simulator 2018 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE