Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2019, 10:41

autor: Adrian Werner

PlayWay chwali się wynikami House Flipper, Thief Simulator i Car Mechanic Simulator 2018

Firma PlayWay ujawniła wyniki sprzedaży gier House Flipper, Thief Simulator i Car Mechanic Simulator 2018. Wszystkie trzy okazały się dużymi sukcesami dla polskiego wydawcy.

Gracze polubili nietypowe symulatory firmy PlayWay. - PlayWay chwali się wynikami House Flipper, Thief Simulator i Car Mechanic Simulator 2018 - wiadomość - 2019-03-14
Gracze polubili nietypowe symulatory firmy PlayWay.

Firma PlayWay pochwaliła się wynikami swoich najnowszych przebojów. W komunikacie giełdowym polski wydawca poinformował, że House Flipper znalazł już ponad 800 tys. nabywców. Z kolei sprzedaż Thief Simulator przekroczyła 215 tys. sztuk.

Dużym sukcesem okazała się również gra Car Mechanic Simulator 2018. Podstawowa wersja rozeszła się w ponad 800 tys. egzemplarzy. Ponadto sprzedaż płatnych dodatków DLC do tej produkcji przekroczyła 1,4 mln sztuk. Doskonale radzi sobie także mobilna odsłona marki, czyli Car Mechanic Simulator 2018 Mobile. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i do tej pory pobrano go 13,5 mln razy.

Przypomnijmy, że House Flipper zadebiutowało w maju 2018 r. na PC. W tym roku gra trafi na konsole PlayStation 4 i Xboksa One. Szykowane są również wydania mobilne.

Thief Simulator trafił do sprzedaży na PC w listopadzie ubiegłego roku i na razie PlayWay nie ma w planach wydania gry na inne platformy sprzętowe. Natomiast Car Mechanic Simulator 2018 na swój wynik pracuje od lipca 2017 r. Gra do niedawna dostępna była tylko na pecetach, ale w ubiegłym miesiącu ukazała się konwersja na Nintendo Switch. Trwają również prace nad edycjami na Xboksa One i PlayStation 4.

PlayWay może z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nadchodzące konsolowe wersje House Flipper i Car Mechanic Simulator 2018 bez wątpienia znajdą wielu nabywców. Do tego firma pochwaliła się, że na Steamie cztery miliony graczy dodało gry wydawcy do swojej listy życzeń.

  1. Oficjalna strona firmy PlayWay