Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2019, 11:02

autor: Aquma

Twórcy Borderlands zapowiedzą kolejną grę na PAX East

Firma Gearbox Software zapowie więcej niż jedną grę podczas imprezy PAX East w Bostonie. Poza trzecią częścią Borderlands deweloperzy pracują także nad tajemniczym tytułem, który prawdopodobnie ma związek z robotami.

Gearbox pracuje nad jeszcze jednym tytułem. - Twórcy Borderlands zapowiedzą kolejną grę na PAX East - wiadomość - 2019-03-14
Gearbox pracuje nad jeszcze jednym tytułem.

Wygląda na to, że studio Gearbox Software – odpowiedzialne m.in. za świetną serię Borderlands, ale też i znacznie mniej udane Aliens: Colonial Marineszapowie kolejną grę podczas imprezy PAX East (odbędzie się ona w Bostonie w dniach 28-31 marca). Co ciekawe, to już drugi (pierwszym najprawdopodobniej będzie Borderlands 3) tytuł dewelopera, który zostanie zaprezentowany w trakcie wydarzenia.

Czym może być tajemnicza produkcja? Prawdę mówiąc, nie przypomina żadnej gry stworzonej przez Gearbox Software. Być może chodzi o ujawniony w 2017 roku Projekt 1vs1, którego jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć w akcji, ale nie da się wykluczyć, że jest to coś zupełnie innego. Pierwsza ilustracja sugeruje, że tytuł może mieć coś wspólnego z robotami i charakteryzować się nieco przerysowanym – ale bez uciekania się do cel-shadingu – stylem artystycznym. Na związek z humanoidalnymi maszynami wskazują także kolejne tweety dewelopera w tym wątku (opublikowane w odpowiedzi na obrazki wrzucone przez innych).

Czyżby firma przygotowywała zupełnie nową markę? Jeśli tak, to pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że będzie lepsza od ostatniego IP tego dewelopera, czyli Battleborn. Wydana w maju 2016 roku sieciowa strzelanka z elementami MOBA okazała się kompletną klapą. Rok po premierze twórcy musieli szukać ratunku w przejściu na model free-to-play, ale nawet to nie pozwoliło przekuć porażki w sukces – we wrześniu 2017 zdecydowano o zaprzestaniu dalszego rozwoju gry.

  1. Gearbox Software – strona oficjalna