Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 marca 2019, 11:15

40-lecie marki Obcy świętowane 6 filmami krótkometrażowymi

Wytwórnia 20th Century Fox opublikowała zwiastun kilkuminutowych filmów rozgrywających się w uniwersum Aliens, stworzonych w ramach konkursu celebrującego 40-lecie istnienia kultowej marki.

Miłośnicy kultowej serii thrillerów science fiction Obcy od lat nie mają powodów do zadowolenia – najnowsze filmy kinowe, jak Prometeusz i Obcy: Przymierze, były rozczarowaniem, niedawny serial Alien: Isolation raczej nie spotkał się z gorącym przyjęciem odbiorców, a potencjalnie ciekawa gra związana z uniwersum, Alien Blackout, okazała się nie tytułem wysokobudżetowym, a mobilnym. Tam gdzie zawiodły oficjalne produkcje, być może sytuację uratują fani – wytwórnia 20th Century Fox opublikowała zwiastun zbioru sześciu krótkich filmów stworzonych z okazji 40-lecia marki.

Za produkcję krótkometrażówek odpowiada sześciu „wizjonerskich filmowców”, którzy wygrali konkurs ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku na platformie Tongal.com. Zadaniem postawionym przed uczestnikami było stworzenie trwających od pięciu do dziewięciu minut filmów, z akcją osadzoną po wydarzeniach przedstawionych w Obcym: Ósmym pasażerze Nostromo. Produkcje mają przedstawiać zupełnie nowych bohaterów i zdarzenia, choć mogą pojawiać się w nich ustne nawiązania do postaci czy historii, które miały miejsce w pierwowzorze.

Może właśnie tego potrzeba serii – świeżego spojrzenia fanów? - 40-lecie marki Obcy świętowane 6 filmami krótkometrażowymi - wiadomość - 2019-03-14
Może właśnie tego potrzeba serii – świeżego spojrzenia fanów?

Pierwsze cztery krótkie filmy zadebiutują 15 marca na imprezie Emerald City Comic Con w Seattle. Debiut ostatnich dwóch nastąpi 30 marca na WonderConie w Anaheim. W sieci obejrzymy je na stronie IGN.com – począwszy od 29 marca co tydzień premierę mieć będzie jeden film. Od 3 maja wszystkie krótkometrażówki wchodzące w skład projektu zostaną udostępnione również na oficjalnych kanałach socjalnych marki Aliens.

  1. Strona AlienUniverse.com