Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 marca 2019, 11:15

autor: Czarny Wilk

40-lecie marki Obcy świętowane 6 filmami krótkometrażowymi

Wytwórnia 20th Century Fox opublikowała zwiastun kilkuminutowych filmów rozgrywających się w uniwersum Aliens, stworzonych w ramach konkursu celebrującego 40-lecie istnienia kultowej marki.

Miłośnicy kultowej serii thrillerów science fiction Obcy od lat nie mają powodów do zadowolenia – najnowsze filmy kinowe, jak Prometeusz i Obcy: Przymierze, były rozczarowaniem, niedawny serial Alien: Isolation raczej nie spotkał się z gorącym przyjęciem odbiorców, a potencjalnie ciekawa gra związana z uniwersum, Alien Blackout, okazała się nie tytułem wysokobudżetowym, a mobilnym. Tam gdzie zawiodły oficjalne produkcje, być może sytuację uratują fani – wytwórnia 20th Century Fox opublikowała zwiastun zbioru sześciu krótkich filmów stworzonych z okazji 40-lecia marki.

Za produkcję krótkometrażówek odpowiada sześciu „wizjonerskich filmowców”, którzy wygrali konkurs ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku na platformie Tongal.com. Zadaniem postawionym przed uczestnikami było stworzenie trwających od pięciu do dziewięciu minut filmów, z akcją osadzoną po wydarzeniach przedstawionych w Obcym: Ósmym pasażerze Nostromo. Produkcje mają przedstawiać zupełnie nowych bohaterów i zdarzenia, choć mogą pojawiać się w nich ustne nawiązania do postaci czy historii, które miały miejsce w pierwowzorze.

Może właśnie tego potrzeba serii – świeżego spojrzenia fanów? - 40-lecie marki Obcy świętowane 6 filmami krótkometrażowymi - wiadomość - 2019-03-14
Może właśnie tego potrzeba serii – świeżego spojrzenia fanów?

Pierwsze cztery krótkie filmy zadebiutują 15 marca na imprezie Emerald City Comic Con w Seattle. Debiut ostatnich dwóch nastąpi 30 marca na WonderConie w Anaheim. W sieci obejrzymy je na stronie IGN.com – począwszy od 29 marca co tydzień premierę mieć będzie jeden film. Od 3 maja wszystkie krótkometrażówki wchodzące w skład projektu zostaną udostępnione również na oficjalnych kanałach socjalnych marki Aliens.

  1. Strona AlienUniverse.com
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.