Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2019, 20:32

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Alien Isolation otrzymało 7-odcinkowy serial dostępny za darmo

Alien: Isolation doczekało się siedmioodcinkowego serialu poświęconego bohaterce gry – Amandzie Ripley. Firma 20th Century Fox zdecydowała się udostępnić go w całości za darmo.

Po tygodniu od pojawienia się spekulacji na temat tego, że gra Obcy: Izolacja może zostać zaadaptowana na serial animowany, doczekaliśmy się oficjalnego ogłoszenia… i premiery. Firma 20th Century Fox w istocie przygotowała siedmioodcinkowy serial, dzięki któremu widzowie mogą poznać historię Amandy Ripley znanej z dzieła studia Creative Assembly. Znajdziecie go na łamach serwisu IGN, z kolei poniżej czeka na Was klimatyczny zwiastun.

Serial zatytułowany po prostu Alien: Isolation Digital Series powstał we współpracy z firmami Reverse Engineering Studios oraz DVgroup, a na poszczególne epizody składają się zarówno zupełnie nowe sceny zrealizowane przy użyciu grafiki komputerowej, jak i fragmenty cutscen z Obcego: Izolacji oraz odpowiednio nagrane i zmontowane elementy gameplayu. Celem, jaki przyświecał autorom, było nie tylko zaprezentowanie historii Amandy Ripley osobom, które do tej pory nie miały okazji jej poznać, lecz także jej pogłębienie.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku gry, akcja serialu toczy się piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszego filmowego Obcego. Amanda Ripley, czyli córka oficer Ellen Ripley, wyrusza na poszukiwania czarnej skrzynki statku Nostromo, chcąc poznać prawdę na temat tego, jaki los spotkał jej matkę. Bohaterka trafia na stację kosmiczną Sewastopol, na której grasuje tytułowy Obcy, stanowiący dla kobiety śmiertelne zagrożenie.

Korzystając z okazji, przypominamy, że dzieło studia Creative Assembly nie jest jedyną produkcją, w której pojawiła się Amanda Ripley. Jej dalsze losy można bowiem prześledzić w grze Alien: Blackout, która w styczniu trafiła na urządzenia mobilne.

Serial Alien: Isolation to nie tylko ciekawostka dla graczy, lecz także sposób na zaprezentowanie fabuły tej produkcji szerszej publiczności. - Alien Isolation otrzymało 7-odcinkowy serial dostępny za darmo - wiadomość - 2019-03-01
Serial Alien: Isolation to nie tylko ciekawostka dla graczy, lecz także sposób na zaprezentowanie fabuły tej produkcji szerszej publiczności.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Obcy: Izolacja
  2. Poradnik do gry Obcy: Izolacja
  3. Recenzja gry Alien: Isolation – nie taki Obcy straszny, jak go malują