Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2019, 09:02

autor: Aquma

Space Engineers do ogrania za darmo przy okazji premiery

Studio Keen Software House – twórcy realistycznego sandboksowego symulatora Space Engineers – poinformowało, że przez najbliższe dwa dni jego produkcję będzie można sprawdzić za darmo na Steam. Promocja zbiega się w czasie z wyjściem gry z programu wczesnego dostępu.

Space Engineers do sprawdzenia za darmo. - Space Engineers do sprawdzenia za darmo w ten weekend - wiadomość - 2019-03-01
Space Engineers do sprawdzenia za darmo.

SPACE ENGINEERS W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Keen Software House
  2. Wydawca: Keen Software House
  3. Gatunek: sandboksowy symulator
  4. Platformy: PC, Xbox One
  5. Data premiery: 28 lutego 2019 r. (PC), nieznana (Xbox One)

Sandboksowy symulator Space Engineers, za którym stoi studio Keen Software House, wyszedł wczoraj z programu wczesnego dostępu Steam. By uczcić to wydarzenie, twórcy postanowili dać graczom możliwość wypróbowania swojej produkcji za darmo. Z promocji będzie można skorzystać przez następne dwa dni – wystarczy wybrać się na profil gry na platformie firmy Valve i kliknąć widoczny tam przycisk „Zagraj”.

Wyprowadzenie Space Engineers z programu wczesnego dostępu było planowane od dłuższego czasu. Pracowaliśmy nad tym w zasadzie od 2016/2017 roku, kiedy to gra weszła w fazę beta. Naszym celem było wydanie tytułu w stanie, który uważamy za zgodny z naszą pierwotną wizją, obejmującą wszystkie zaplanowane funkcje i podstawowe elementy gry. Ponadto produkcja zawiera wiele rzeczy, które nie były planowane na początku rozwoju (panele słoneczne, planety, wirniki, tłoki, koła i wiele innych funkcji) – chwalą się twórcy.

Space Engineers pozwala wcielić się w tytułowego, kosmicznego inżyniera. Zadaniem gracza jest rozwijanie stacji kosmicznej i budowanie pojazdów pozwalających na eksplorowanie kosmosu. Warto przy tym odnotować, że nie chodzi tutaj o statki znane z filmów science fiction (np. popularne „latające spodki”), ale o realistycznie przedstawione rakiety i sondy, przypominające sprzęt, nad którym pracują prawdziwi inżynierowie NASA.

Space Engineers jest na razie dostępne wyłącznie na komputerach, w cenie 71,99 zł (do 4 marca grę można kupić 20% taniej). Produkcja posiada polską wersję językową (kinową – z napisami). Twórcy planują wydać swój tytuł także na Xboksie One, jednak wersja ta nie ma na razie wyznaczonej daty premiery. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun opublikowany z okazji wyjścia produkcji z programu wczesnego dostępu Steam.

  1. Space Engineers – strona oficjalna
  2. Dinozaury wczesnego dostępu – 10 najstarszych gier w Steam Early Access