Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Alien: Blackout (AND)

Alien: Blackout

Mobilny survival horror w uniwersum filmowej sagi Obcego. W grze śledzimy dalsze losy Amandy Ripley (bohaterki gry Alien: Isolation). W starciu ze stworem może wykorzystać tylko uszkodzone systemy stacji kosmicznej oraz liczyć na pomoc innych ocalałych.

Przygodowe | science fiction | survival horror | horror | filmy | Alien (marka)

Okładka Alien: Blackout (AND)

producent: D3 Go!

wydawca: D3 Publisher

Strona oficjalna

data premiery gry:

24sty2019

iOS AND

Alien: Blackout to gra z gatunku survival horror przeznaczona na urządzenia mobilne. Tytuł wyprodukowały studia D3 Go!, FoxNet Games oraz Rival Games.

Fabuła

Akcję Alien: Blackout umiejscowiono między wydarzeniami z Obcego: Izolacji oraz filmu Obcy: Decydujące starcie. Gracze ponownie wcielają się w Amandę, córkę Ellen Ripley, która przeżyła pierwsze spotkanie z Obcym na Sewastopolu. Bohaterka trafia na kolejną stację kosmiczną i raz jeszcze musi zmierzyć się z kosmiczną grozą – tym razem wspólnie z gromadą innych ocalałych.

Rozgrywka

Rozgrywka w Alien: Blackout nie odbiega zbytnio od schematów znanych z podobnych produkcji. W trakcie zabawy, polegającej na przemierzaniu zrujnowanych lokacji, staramy się ukończyć siedem wezwań o rosnącym poziomie trudności. Naszym nadrzędnym celem jest przetrwanie, co w praktyce przekłada się na konieczność unikania spotkań z Obcym. W tym celu wykorzystujemy systemy dostępne na stacji, takie jak kamery i mapy holograficzne, a także dobrze znany wykrywacz ruchu. Sprawę utrudnia ograniczone zasilanie oraz nie najlepszy stan urządzeń, jak również nieprzewidywalne zachowanie bestii.

Choć w Alien: Blackout kierujemy jedynie Amandą, bohaterce towarzyszą dodatkowe postacie, którym możemy wydawać polecenia. Nie mamy nad nimi bezpośredniej kontroli, a ich działania mogą być dalekie od naszych zamysłów, co dodatkowo komplikuje rozgrywkę. Może nawet dojść do sytuacji, w której zostajemy zmuszeni poświęcić członka grupy, by ocalić własną skórę. W trakcie gry niejednokrotnie podejmujemy istotne decyzje, mające zauważalny wpływ na dalszą rozgrywkę. Autorzy dali nam sporą swobodę, pozwalając na wypróbowanie rozmaitych strategii w celu przechytrzenia Obcego. Ponadto wybory mogą doprowadzić gracza do jednego z wielu zakończeń.

Kwestie techniczne

Alien: Blackout robi użytek ze stylu wizualnego znanego z Obcego: Izolacji. Gra oferuje trójwymiarową grafikę utrzymaną w retrofuturystycznym klimacie oryginalnego filmu, aczkolwiek nieco uproszczoną, by poradziły sobie z nią urządzenia mobilne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Alien: Blackout

12+

Dziś premiera Alien Blackout – Five Nights at Freddy's z Ksenomorfem
Dziś premiera Alien Blackout – Five Nights at Freddy's z Ksenomorfem

wiadomość24 stycznia 2019

Alien: Blackout trafiło dzisiaj do App Store i Google Play. Z pierwszych recenzji wynika, że choć fani Obcego: Izolacji raczej nie będą wniebowzięci, usatysfakcjonowani powinni być miłośnicy serii Five Nights at Freddy’s.

Na razie nie ma szans na Alien Isolation 2
Na razie nie ma szans na Alien Isolation 2

wiadomość11 stycznia 2019

Musimy rozczarować graczy marzących o Alien: Isolation 2. Właściciel marki Obcy stwierdził, że obecnie nie ma w planach takiej gry. Na razie musi nam wystarczyć mobilny Alien: Blackout.

Alien Blackout to nie wszystko. Dostaniemy strzelankę MMO w uniwersum Obcego
Alien Blackout to nie wszystko. Dostaniemy strzelankę MMO w uniwersum Obcego

wiadomość8 stycznia 2019

Wytwórnia Fox – a konkretniej FoxNext, czyli oddział firmy zajmujący się interaktywną rozrywką – poinformowała w oświadczeniu prasowym, że Alien: Blackout nie będzie jedyną grą w uniwersum Obcego. Przypomniano także o zapowiedzianej w zeszłym roku grze od Cold Iron Studios, która - jak się okazuje – będzie strzelanką MMO.

Alien Blackout zapowiedziane na urządzenia mobilne
Alien Blackout zapowiedziane na urządzenia mobilne

wiadomość7 stycznia 2019

Dziś doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry Alien: Blackout. Zgodnie z przewidywaniami, tytuł będzie survival horrorem z Amandą Ripley w roli głównej. Jednak zamiast na konsolach i PC ukaże się wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Teaser z Amandą Ripley sugeruje rychłą zapowiedź gry Alien Blackout?
Teaser z Amandą Ripley sugeruje rychłą zapowiedź gry Alien Blackout?

wiadomość5 stycznia 2019

Oficjalne konto marki Obcy wypuściło tajemniczy teaser, w którym wspominana jest Amanda Ripley, czyli bohaterka Alien: Isolation. Najpewniej jest to początek kampanii marketingowej niezapowiedzianej jeszcze gry Alien: Blackout.

iOS
AND