Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2019, 11:38

Na razie nie ma szans na Alien Isolation 2

Musimy rozczarować graczy marzących o Alien: Isolation 2. Właściciel marki Obcy stwierdził, że obecnie nie ma w planach takiej gry. Na razie musi nam wystarczyć mobilny Alien: Blackout.

Na razie mobilne Alien: Blackout będzie musiało wystarczyć fanom Amandy Ripley. - Nie ma szans na Alien Isolation 2 - wiadomość - 2019-01-11
Na razie mobilne Alien: Blackout będzie musiało wystarczyć fanom Amandy Ripley.
ALIEN: BLACKOUT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: D3 Go!
  2. Wydawca: D3 Publishing
  3. Gatunek: przygodowa
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: premium
  6. Data premiery: 24 stycznia 2019 r.

Kilka dni temu fanów Obcego spotkało spore rozczarowanie, gdy okazało się, że projekt Alien: Blackout jest produkcją mobilną. Reakcja była negatywna, więc właściciele marki postanowili szybko uspokoić graczy, zapewniając, że nie jest to jedyna gra, którą mają w planach. Odżyły więc nadzieje, że otrzymamy prawdziwą kontynuację wyśmienitego Alien: Isolation. Niestety, okazuje się, że nie ma na to szans.

Ta zła nowina znalazła się w wywiadzie, jakiego udzielił serwisowi Variety TQ Jefferson, czyli wiceprezes firmy FoxNext (dywizja wytwórni filmowej 20th Century Fox, która zajmuje się interaktywną rozrywką). Kategorycznie stwierdził on, że Alien: Isolation 2 nie znajduje się w produkcji. Ponadto w najbliższej przyszłości nie powinniśmy spodziewać się nowego filmu osadzonego w tym uniwersum. Alien: Blackout zostało pomyślane jako samodzielny projekt, a nie część kampanii marketingowej kinowej produkcji.

Negatywny odbiór Alien: Blackout porównywany jest z reakcją na Diablo Immortal. TQ Jefferson jest jednak przekonany, że jego projekt ostatecznie zostanie przyjęty cieplej, gdyż będzie produkcją premium, bez żadnych mikropłatności.

Warto wspomnieć, że Alien: Blackout nie jest jedyną grą z uniwersum Obcego, jaka znajduje się obecnie w produkcji. Studio Cold Iron pracuje nad strzelanką z elementami MMO, która zmierza na pecety oraz konsole. Na razie niewiele wiadomo na temat tego projektu, ale spekuluje się, że będzie to gra w stylu serii Destiny oraz nadchodzącego Anthem.

Przypomnijmy na koniec, że Alien: Blackout zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera gry nastąpi 24 stycznia tego roku.

  1. Oficjalna strona marki Obcy