Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 14:03

autor: Aquma

Alien Blackout to nie wszystko. Dostaniemy strzelankę MMO w uniwersum Obcego

Wytwórnia Fox – a konkretniej FoxNext, czyli oddział firmy zajmujący się interaktywną rozrywką – poinformowała w oświadczeniu prasowym, że Alien: Blackout nie będzie jedyną grą w uniwersum Obcego. Przypomniano także o zapowiedzianej w zeszłym roku grze od Cold Iron Studios, która - jak się okazuje – będzie strzelanką MMO.

Otrzymamy więcej gier opowiadających o tym panu. - Alien Blackout to nie wszystko. Dostaniemy strzelankę MMO w uniwersum Obcego - wiadomość - 2019-01-08
Otrzymamy więcej gier opowiadających o tym panu.

W SKRÓCIE:

  1. Alien: Blackout nie będzie jedyną grą z Amandą Ripley w roli głównej;
  2. firma FoxNext przypomina także o strzelance w uniwersum Obcego, nad którą pracuje zespół Cold Iron Studios;
  3. z oświadczenia wynika, że wspomniany powyżej projekt będzie grą MMO.

Wczoraj doczekaliśmy się zapowiedzi kontynuacji Alien: Isolation, o której plotkowano już od pewnego czasu. Niestety, pierwsze oficjalne informacje na temat Alien: Blackout znacząco rozminęły się z oczekiwaniami większości graczy – okazało się, że przygody Amandy Ripley będą kontynuowane w produkcji dedykowanej urządzeniom mobilnym. Wygląda jednak na to, że dla Obcego jest jeszcze nadzieja, bowiem wspomniana powyżej gra nie jest jedynym tworzonym obecnie tytułem powiązanym z tym znanym uniwersum science fiction.

Firma FoxNext (dywizja wytwórni filmowej 20th Century Fox, która zajmuje się interaktywną rozrywką) zapewnia w oświadczeniu, że Blackout jest tylko jednym z rozdziałów w historii Amandy. Notka prasowa przypomina równocześnie o zupełnie innym projekcie – zapowiedzianej w zeszłym roku strzelance autorstwa Cold Iron Studios (w firmie pracują głównie byli deweloperzy z Cryptic Studios). Okazuje się, że będzie to gra typu… MMO – być może na wzór serii Destiny czy Anthem.

W tym roku zapraszamy fanów uznanej przez krytyków gry wideo Alien: Isolation do wzięcia udziału w nowych przygodach córki Ellen Ripley, Amandy – oglądając, grając i czytając jej historię, w miarę jak podejmuje na nowo swoją walkę z kosmitami po wydarzeniach w Izolacji. Wytwórnia 20th Century Fox będzie współpracowała z wieloma ekspertami od opowiadania historii oraz innowatorami, aby tchnąć życie w ten epicki rozdział w uniwersum Obcego. Kolejne rozdziały w historii Amandy Ripley wkrótce zostaną ogłoszone. (…) Dodatkowo należący do FoxNext Games deweloper Cold Iron Studios pracuje obecnie nad masową strzelanką sieciową osadzoną w kinowym uniwersum Alien, która ukaże się na konsolach i komputerach PC – czytamy.

Wysyp tweetów i oświadczeń sugeruje, że Blackout nie zostało przyjęte najlepiej, a Fox prawdopodobnie obawia się, że zapowiedź gry będzie miała podobne konsekwencje wizerunkowe, jak potężna wpadka Blizzard Entertainment z Diablo Immortal. Tylko czy te prewencyjne zapewnienia na pewno idą we właściwym kierunku? Choć wypada się cieszyć, że Xenomorf zawita także w innych grach wideo, to jednak „strzelanka MMO” raczej nie jest pierwszym skojarzeniem, które przychodzi na myśl w związku z uniwersum Obcego. Ale może właśnie w tym będzie tkwiła siła produkcji Cold Iron Studios?

  1. 20th Century Fox – strona oficjalna
  2. Cold Iron Studios – strona oficjalna