Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 15:46

autor: Vergil

Tropico 6 na PC opóźnione – jest nowa data premiery

Pecetowa wersja gry Tropico 6 spóźni się na swoją styczniową premierę. Gracze czekający na możliwość wcielenia się w El Presidente muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nią do wiosny.

Firma Kalypso Media poinformowała, że gra Tropico 6 nie zadebiutuje w terminie na komputerach osobistych. Powodem takiego stanu rzeczy jest chęć jak najlepszego dopracowania projektu, a decyzję podjęto przede wszystkim w oparciu o informacje pozyskane w trakcie zamkniętych testów. Domorośli dyktatorzy nie będą jednak musieli czekać na nią zbyt długo – produkcja ma zadebiutować 29 marca (wcześniej planowano, że jej premiera odbędzie się w styczniu).

Warto odnotować, że w ramach rekompensaty deweloperzy i wydawca przygotowali prezent dla wszystkich, którzy wcześniej niż 10 stycznia o 19:00 czasu polskiego złożą zamówienie przedpremierowe na omawiany tytuł (w chwili pisania tego newsa standardowa wersja gry kosztuje na Steamie 161,99 zł; pre-order daje możliwość wzięcia udziału w beta-testach). Otóż otrzymają oni za darmo pierwsze duże DLC do tej produkcji, którego premiera jest planowana na drugi kwartał 2019 roku.

Należy przy tym wspomnieć, że Tropico 6 zmierza nie tylko na komputery osobiste, lecz także na PlayStation 4 oraz Xboksa One, na których ma zadebiutować latem 2019 roku (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem).

Statua wolności w kraju zarządzanym przez dyktatora? A kto bogatemu zabroni? - Tropico 6 na PC opóźnione – jest nowa data premiery - wiadomość - 2019-01-08
Statua wolności w kraju zarządzanym przez dyktatora? A kto bogatemu zabroni?

O tym, że seria Tropico doczeka się szóstej odsłony, po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku czerwca 2017 roku; niecałe dwa tygodnie później Tropico 6 zostało oficjalnie zapowiedziane. Produkcja miała początkowo zadebiutować na komputerach osobistych jeszcze w 2018 roku, jednak w sierpniu zaliczyła pierwszą „obsuwę” (jej premiera została wówczas przeniesiona na styczeń).

Warto odnotować, że nad grą nie pracuje zespół Haemimont Games (który rozstał się z cyklem po jego piątej części), lecz ekipa Limbic Entertainment, mająca w swoim portfolio takie produkcje, jak Might & Magic X: Legacy czy Might & Magic: Heroes VII. Nowi deweloperzy zdecydowali się na zmianę silnika graficznego (tytuł będzie działał w oparciu o technologię Unreal Engine 4) oraz na wprowadzenie kilku nowości w mechanice rozgrywki, z których największą jest możliwość zarządzania całym archipelagiem, a nie tylko jedną wyspą.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tropico 6