Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 16:00

autor: AlexB

Tryb fotograficzny w Metro Exodus, trofea w Resident Evil 2 Remake i inne wieści

Dziś piszemy o trybie fotograficznym w Metro Exodus, liście trofeów, które będzie można zdobyć, grając w remake Resident Evil 2 na PlayStation 4, wersji beta aktualizacji z funkcjami sieciowymi do X4: Foundations oraz o nowym opowiadaniu z uniwersum Overwatch. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tryb fotograficzny w Metro Exodus

Takie krajobrazy będziemy mogli uwieczniać w Metro Exodus dzięki trybowi fotograficznemu. - Tryb fotograficzny w Metro Exodus, trofea w Resident Evil 2 Remake i inne wieści - wiadomość - 2019-01-22
Takie krajobrazy będziemy mogli uwieczniać w Metro Exodus dzięki trybowi fotograficznemu.

Postapokalipsa potrafi być piękna. Udowadniali nam to chociażby twórcy Horizon Zero Dawn czy The Last of Us (wystarczy wymienić pamiętną scenę z żyrafami). Również nadchodzące Metro Exodus od ukraińskiego studia 4A Games ma oferować zapierające dech w piersiach widoki zrujnowanego świata. Co istotne, będzie je sobie można bezproblemowo zachować. Na Twitterze twórcy kolejnej odsłony cyklu rozgrywającego się w uniwersum Dmitrija Głuchowskiego ogłosili, że pojawi się w niej tryb fotograficzny, o który ponoć gorąco prosili fani. Nie wiadomo jednak, czy ograniczy się on jedynie do możliwości ukrycia interfejsu i dodania filtrów, czy też pozwoli na dowolne ustawienie kamery, by na przykład objąć cały model bohatera. Przekonamy się o tym 15 lutego, kiedy to Metro Exodus ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Lista trofeów w Resident Evil 2 Remake na PS4

Od premiery oficjalnie zapowiedzianego w 2015 roku remake'u kultowego survival horroru Resident Evil 2 dzieli nas nieco ponad dwa tygodnie. Czas zatem na prezentację pełnej listy 42 trofeów, jakie będzie można zdobyć podczas zabawy na PlayStation 4. Wśród nich znalazły się zarówno dość standardowe osiągnięcia, na przykład stworzenie określonej liczby przedmiotów czy pokonanie przeciwnika nożem, jak i bardziej złożone i trudniejsze do zdobycia, w stylu ukończenia gry bez używania medykamentów czy otwierania skrzynki na przedmioty.

Zdobycie wszystkich osiągnięć w Resident Evil 2 Remake nie będzie łatwym zadaniem. - Tryb fotograficzny w Metro Exodus, trofea w Resident Evil 2 Remake i inne wieści - wiadomość - 2019-01-22
Zdobycie wszystkich osiągnięć w Resident Evil 2 Remake nie będzie łatwym zadaniem.

Przypominamy, że od 11 stycznia do 31 stycznia dostępna będzie wersja demonstracyjna Resident Evil 2 Remake, która pozwoli na cieszenie się grą przez 30 minut. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Beta trybu sieciowego X4: Foundations

Trwa beta trybu sieciowego gry X4: Fundations, czyli kolejnej odsłony popularnego w niektórych kręgach cyklu kosmicznych symulatorów od studia Egosoft. Nie wygląda on jednak w sposób, jaki mogliby sobie niektórzy wyobrażać. Umożliwia on wysyłanie do uniwersum innego gracza swoich statków, lecz nie pozwala na dołączenie do niego osobiście.

Przetransferowane okręty mają swoje misje, które mogą trwać od godziny do kilku dni czasu rzeczywistego. Nie obejmują one żadnych agresywnych celów, zatem osoby obawiające się najazdów mogą spać spokojnie, przynajmniej na razie. Egosoft nie wyklucza bowiem, że opcja ataków na innych graczy pojawi się w przyszłości.

Należy zaznaczyć, że funkcje sieciowe są całkowicie opcjonalne. Jeśli ktoś nie chce się w nie bawić, może je zignorować.

Funkcje sieciowe w X4: Fundations pozwalają na wysłanie statków do świata innego gracza, lecz nie na samodzielne nimi dowodzenie. - Tryb fotograficzny w Metro Exodus, trofea w Resident Evil 2 Remake i inne wieści - wiadomość - 2019-01-22
Funkcje sieciowe w X4: Fundations pozwalają na wysłanie statków do świata innego gracza, lecz nie na samodzielne nimi dowodzenie.

Jako ciekawostkę warto dodać, że to pierwszy raz, gdy studio Egosoft decyduje się na dodanie funkcji sieciowych do gry z serii X. Pytanie, czy twórcy obrali właściwą drogę, czy może lepszy byłby bardziej klasyczny multiplayer? Na wyroki przyjdzie czas, gdy tryb wyjdzie z fazy beta.

Nowe opowiadanie z uniwersum Overwatch

W sieci ukazało się nowe opowiadanie z uniwersum Overwatch, zatytułowane Bastet. Jego autor, Michael Chu, czyli główny scenarzysta popularnej sieciowej gry akcji od firmy Blizzard, skupił się w nim na postaci Any i jej przyjaźni z Jackiem Morrisonem, czyli Żołnierzem-76. Dwójka ta spotyka się w Kairze pierwszy raz od wielu lat, co jest doskonałym pretekstem do zdradzenia kilku nowych faktów na temat ich biografii. Dowiadujemy się między innymi, że jeden z byłych dowódców Overwatch był w związku z mężczyzną o imieniu Vincent. Czyni go to drugim, po Smudze, przedstawicielem środowiska LGBT w grze.

Jeff Kaplan, czyli dyrektor gry, podkreśla, że celem zespołu Overwatch jest stworzenie uniwersum, w którym absolutnie wszyscy są mile widziani (co w konsekwencji przełoży się rzecz jasna na większą sprzedaż). Obecność postaci z różnych kręgów kulturowych i odmiennej orientacji pomaga w kreowaniu takiego wizerunku gry. Koniec końców jednak, i tak nie ma to większego znaczenia dla samej zabawy.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. Budget Cuts
  2. Megalith
  3. Alien: Blackout
  4. Flotsam
  5. Dawn of Man
  6. Ys IX: Monstrum Nox
  7. Tales of Crestoria
  8. Rollercoaster Tycoon Joyride
  9. Eisenbahn.exe Professional 15
  10. Asdivine Hearts 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach