Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Budget Cuts (PC)

Budget Cuts PC

Gra akcji z elementami skradanki, w której trafiamy do opanowanej przez roboty siedziby firmy TransCorp. W trakcie zabawy stawiamy czoła owym maszynom i rozwiązujemy zagadki środowiskowe – wszystko po to, by za wszelką cenę utrzymać swoją posadę.

Akcji | FPP | science fiction | skradanki | mechy i roboty | elementy przygodowe | indie | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Budget Cuts (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14czerwca2018

14czerwca2018

Steam

Budget Cuts jest grą akcji z elementami skradanki. Produkcja została opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, a za jej stworzeniem stoi niezależne studio Neat Corporation.

Fabuła

W Budget Cuts wcielamy się w pracownika biurowego firmy TransCorp, którego przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Nie dość, że korporacja regularnie przyjmuje na miejsce ludzi samodzielnie produkowane i tańsze w utrzymaniu roboty (w ramach tytułowych cięć w budżecie), to jeszcze zatrudnione tam osoby często przepadają bez wieści. Kiedy taki los spotyka jednego ze współpracowników protagonisty, ten otrzymuje tajemniczą paczkę. Od tej pory musi zrobić wszystko, co w jego mocy, by utrzymać posadę.

Mechanika

W Budget Cuts akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przemierzając kolejne pomieszczenia siedziby TransCorpu (po których poruszamy się, teleportując się z miejsca na miejsce), rozwiązujemy zagadki środowiskowe (wymagające na przykład znalezienia karty dostępu czy zapoznania się z notatkami pozostawionymi przez pracowników firmy), a także mierzymy się z robotami patrolującymi teren. Maszyny można omijać bądź próbować stawiać im czoła w otwartej walce, co umożliwia rozbudowany arsenał narzędzi biurowych; w charakterze broni możemy wykorzystać między innymi nożyczki czy choćby scyzoryki.

Kwestie techniczne

Budget Cuts posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w ciekawej, nieco kreskówkowej stylistyce. Produkcja wymaga do działania zarówno gogli rzeczywistości wirtualnej, jak i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Pozostałe

Wbrew temu, co może sugerować kategoria wiekowa przyznana przez organizację PEGI, sami twórcy Budget Cuts nie polecają swojego dzieła najmłodszym graczom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Budget Cuts

Wymagania wiekowe Budget Cuts

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Budget Cuts

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza, Windows 7 SP1