Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Tales of Crestoria (iOS)
OkładkaTales of Crestoria (iOS)

Tales of Crestoria

Tales of Crestoria to kolejna odsłona cyklu gier jRPG zapoczątkowanego przez produkcję Tales of Phantasia z 1995 roku. Przeznaczona jest ona na platformy mobilne. Za produkcję odpowiada firma Bandai Namco.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Crestoria Premiera

16lip2020

AND iOS

Gry podobne do Tales of Crestoria

Chrono Trigger

Fate/Grand Order

Dragon Quest VIII

Tales of Crestoria to dedykowana platformom mobilnym odsłona cyklu Tales of…, którego korzenie sięgają 1995 roku i konsoli SNES. Jest to obok Final Fantasy jedna z najdłużej żyjących serii gier jRPG. Za produkcję odpowiada niezmiennie studio Bandai Namco.

Fabuła

W świecie gry każdy obywatel posiada tzw. kulę wizji. Dzięki niej widoczne są wszystkie przewinienia popełnione przez daną osobę. Tales of Crestoria skupia się na losach dwóch bohaterów – Katany i Miselli. Katana to syn mnicha zarządzającego wioską. Wierzy on ślepo w działanie systemu. Misella jest natomiast sierotą, która poświęci wszystko w obronie ukochanego.

Pewnej nocy popełniają oni zbrodnię, przez którą zostają skazani na śmierć. Od wyroku ratuje ich przypadkowe spotkanie z demonem zbrodni – Viciousem. Daje on bohaterom wybór, od którego zależy ich przyszłość.

W trakcie rozgrywki do pary bohaterów dołączą kolejne postacie, które również uciekają przed wyrokiem za popełnione zbrodnie.

Mechanika

Tales of Crestoria jest klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG. Poruszając się po świecie gry, podzielonym na osobne lokacje, gracz wchodzi w interakcję z postaciami niezależnymi oraz wykonuje zadania poboczne.

Sporą zmianą jest przejście na turowy system walki, który zastąpił stosowany w poprzednich grach z serii czas rzeczywisty. Gracz porusza się wspólnie z drużyną. Wraz z postępem rozgrywki zdobywa ona punkty doświadczenia, które można spożytkować na naukę nowych zdolności.

Kwestie techniczne

W Tales of Crestoria dominują jasne barwy. Trójwymiarowa grafika utrzymana jest w mangowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tales of Crestoria: 12+

AND
iOS