Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2015, 18:38

autor: Renox

Resident Evil 2 Remake – prace nad grą oficjalnie ruszyły

Firma Capcom oficjalnie poinformowała, że prace nad grą Resident Evil 2 Remake już ruszyły. Więcej szczegółów na temat tego tytułu niewątpliwie poznamy wkrótce, kiedy to Japończycy uporają się z inną produkcją - Resident Evil Zero HD.

Pod koniec lipca informowaliśmy naszych Czytelników o tym, że firma Capcom zapytała fanów serii Resident Evil o ewentualny remake kultowego Resident Evil 2. W odpowiedzi gracze zostawili pod stosownym postem na Facebooku ponad 20 tysięcy polubień, udostępniając rzeczoną wiadomość niemal trzy tysiące razy. Na reakcję Japończyków nie trzeba było długo czekać. Yoshiaki Hirabayashi, producent, oficjalnie poinformował w stosownym materiale wideo, że prace nad omawianą produkcją ruszyły. Nagranie obejrzeć możecie powyżej.

Niestety szczegółów na temat tego, jak się okazuje, niezwykle wyczekiwanego projektu niestety brakuje. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Capcomu, które opublikowane zostało przez serwis VideoGamer, gra znajduje się jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji, więc jak na razie fani nie powinni spodziewać się nowych informacji na temat Resident Evil 2 Remake. Faktem jest, że obecnie deweloperzy intensywnie pracują nad planowanym na początek 2016 roku Resident Evil Zero HD, dlatego też wszyscy gracze zainteresowani odświeżoną „dwójką” powinni uzbroić się w cierpliwość. Sama informacja jednak cieszy, tym bardziej że druga odsłona cyklu została swego czasu bardzo dobrze przyjęta zarówno przez media, jak i fanów gatunku.

Oficjalnie zapowiedziano prace nad remakiem kultowego Resident Evil 2. - Resident Evil 2 Remake – prace nad grą oficjalnie ruszyły  - wiadomość - 2015-08-12
Oficjalnie zapowiedziano prace nad remakiem kultowego Resident Evil 2.

Przypomnijmy, że Resident Evil 2 to gra survival horror, która ukazała się na rynku w 1998 roku. Podczas zabawy gracze wcielają się w dwie postacie - policjanta Leona oraz reporterkę Claire, którzy jako jedyni uciekli ze skażonego miasta Raccoon. Naszym zadaniem jest wrócić, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa i stawić czoła wszelkiej maści mutanom oraz krwiożerczym zombie.