Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 sierpnia 2015, 17:28

The Walking Dead: No Man's Land - pierwszy zwiastun i konkrety

Studio Next Games pokazało pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki z The Walking Dead: No Man's Land, czyli mobilnej turowej strategii stanowiącej adaptację popularnego serialu stacji AMC. W rolę narratora wcielił się sam Daryl Dixon.

Rok temu stacja AMC i studio Next Games zapowiedziały grę The Walking Dead: No Man's Land, czyli mobilną produkcję osadzoną w realiach szalenie popularnego serialu telewizyjnego. Wtedy obejrzeliśmy tylko kilka pierwszych screenów i nie mieliśmy pojęcia o tym, jak ten tytuł będzie prezentował się w akcji. Teraz wreszcie uległo to zmianie, gdyż autorzy właśnie zaprezentowali zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Filmik jest bardzo krótki, ale ukazane w nim sceny w połączeniu z informacjami ze świeżo zaktualizowanej strony oficjalnej dają nam dobre wyobrażenie o tym, jakim tytułem będzie The Walking Dead: No Man's Land. Zgodnie z przewidywaniami, produkcja bardziej powiązana jest z serialem niż oryginalnym komiksem. Wykorzystano znaną z telewizji muzykę oraz podobizny aktorów, a podczas zabawy gracze pokierują grupą ocalałych, których wyszkolił sam Daryl Dixon.

Kampania podzielona zostanie na epizody, w trakcie których odwiedzimy wiele lokacji doskonale znanych fanom, w tym słynne więzienie. Rozgrywka ma mieć postać klasycznej turowej strategii, pozwalającej na dowodzenie niewielkim oddziałem ludzi walczących z hordami zombiaków. Podczas misji kluczową rolę odegra omijanie tłumów żywych trupów. Garstka martwiaków nie stanowić będzie żadnego większego zagrożenia dla naszych podwładnych, ale wrogowie najczęściej włóczyć się mają po mapach w bardzo dużych grupach, które łatwo będą w stanie otoczyć drużynę gracza.

Pomiędzy misjami zajmiemy się rozbudową bazy i jej zarządzaniem. Konieczne będzie stawianie budynków, gromadzenie surowców, wydawanie rozkazów ocalałym oraz gospodarowanie skromnymi zasobami. Decyzje podjęte w tym trybie mają mieć bezpośrednie przełożenie na skład i wyposażenie grup, które zabierzemy misje.

Obecnie potwierdzono jedynie wersję na iOS. Premiera The Walking Dead: No Man's Land zaplanowana została na październik tego roku.