Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2015, 18:56

autor: Góral

Resident Evil 2 - Capcom pyta fanów o remake

Firma Capcom postanowiła zapytać na Facebooku fanów serii Resident Evil, czy są zainteresowani remakiem gry Resident Evil 2 i w jakiej formie chcieliby go ewentualnie otrzymać.

Resident Evil 2 - Capcom pyta fanów o remake - ilustracja #1

Po ciepło przyjętym Resident Evil HD z początku bieżącego roku, firma Capcom dość szybko zapowiedziała kolejny tego typu remaster - Resident Evil Zero HD, który ma zadebiutować na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC na początku 2016 roku. To jednak nie koniec, gdyż wygląda na to, że po tym projekcie Japończycy zabiorą się za remake Resident Evil 2. Skąd takie przypuszczenia? Na oficjalnym profilu serii w serwisie społecznościowym Facebook zapytano fanów, czy są zainteresowani tego typu grą i czego od niej oczekują. Post w ciągu kilku godzin dobił do kilkunastu tysięcy polubień i ponad dwóch tysięcy udostępnień, co raczej dało firmie wyraźny znak do działania.

Niestety na chwilę obecną to wszystko, co wiemy na ten temat i raczej nieprędko dowiemy się, jaką podjęto decyzję. Wydaje się jednak, że sprawa jest już przesądzona, w końcu Resident Evil HD sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy i chyba tylko całkowita klapa Resident Evil Zero HD mogłaby zniechęcić wydawcę do zainwestowania środków w remake „dwójki”. Tak czy siak o wszystkim przekonamy się najpewniej po premierze Zero HD.

Resident Evil 2 - Capcom pyta fanów o remake - ilustracja #2

Resident Evil 2 to kultowa gra z gatunku survival horror, która ukazała się w 1998 roku na pierwszym PlayStation. Akcja produkcji rozgrywa się w Raccoon City dwa miesiące po wydarzeniach ukazanych w „jedynce”. Głównymi bohaterami tytułu są dwie postacie – młody policjant Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield szukająca swojego brata Chrisa.

W odróżnieniu od pierwszej części, gracze mieli okazję pokierować dwoma postaciami, z których każda miała własną historię, odrębne zagadki itd. Tytuł został swego czasu bardzo ciepło przyjęty przez media, jak i samych graczy, którzy zakupili blisko 5 mln egzemplarzy tylko na PlayStation (w późniejszym czasie projekt ukazał się także na innych platformach sprzętowych, także w formie remake’u na GameCube’a).