Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2015, 19:05

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Broken Sword 5: Klątwa Węża pojawi się na PS4 i XONE 4 września

Studio Revolution Software poinformowało, że klasyczna gra przygodowa Broken Sword 5: Klątwa Węża zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One 4 września bieżącego roku. Tytuł wyceniony został na 29,99 euro, czyli około 124 złote.

Na początku czerwca informowaliśmy Was, że przygodowa gra point-and-click Broken Sword 5: Klątwa Węża ukaże się na rynku również w wersji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Deweloperzy ze studia Revolution Software dopiero teraz zdradzili jednak, kiedy dokładnie możemy spodziewać się rzeczonego wydania. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, omawiana produkcja trafi na obecną generację konsol 4 września bieżącego roku. Ta konkretna edycja wyceniona została na 29,99 euro, a więc około 124 złote. Gra trafi do sprzedaży w dwóch wersjach – cyfrowej (PS Network lub Xbox Store) lub u wybranych sprzedawców detalicznych. W przypadku zdecydowania się na drugą z wymienionych opcji zainteresowani otrzymają również bonusowy komiks.

Odświeżone Broken Sword 5: Klątwa Węża zaoferuje sporo interesujących usprawnień. Podczas zabawy gracze mogą spodziewać się między innymi dodatkowych animacji, lepszego udźwiękowienia, a także galerii z postaciami. Jeżeli jesteście ciekawi jak to wszystko prezentuje się podczas właściwej rozgrywki, obejrzyjcie umieszczony wyżej gameplay w wersji na konsolę PS4. Materiał został upubliczniony przez deweloperów przedwczoraj i pozwala zobaczyć jak prezentuje się nowy interfejs użytkownika.

Broken Sword 5: Klątwa Węża zadebiutuje w wersji na konsole PS4 oraz XONE 4 września. - Broken Sword 5: Klątwa Węża – gra pojawi się na PS4 oraz XONE 4 września  - wiadomość - 2015-07-30
Broken Sword 5: Klątwa Węża zadebiutuje w wersji na konsole PS4 oraz XONE 4 września.

Broken Sword 5: Klątwa Węża to piąta odsłona klasycznej serii przygodówek point-and-click, której początki sięgają jeszcze 1996 roku. Omawiana produkcja sfinansowana została przy pomocy kickstarterowej zbiórki pieniędzy, ukazując się na rynku w wersji PC w postaci dwóch oddzielnych epizodów. Pierwsza część zadebiutowała 4 grudnia 2013 roku, natomiast na drugą fani musieli czekać do kwietnia 2014 roku. Gra dostępna jest też na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android oraz iOS.