Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2015, 19:07

autor: Ender

Total War: Warhammer – 10-minutowy zwiastun z zapisem rozgrywki

Twórcy nadchodzącej strategii Total War: Warhammer zaprezentowali 10-minutowy zapis rozgrywki z produkcji. Na filmie, wzbogaconym o komentarz dewelopera, zobaczymy bitwę pomiędzy siłami Zielonoskórych i Imperium, efekty czarów oraz jednostki wchodzące w skład armii obu stron.

Dwa tygodnie temu twórcy Total War: Warhammer opublikowali trwający trzy minuty zwiastun, który zrealizowany został na silniku gry. Producenci obiecali wówczas, że dwa tygodnie później przedstawią jego rozszerzoną wersję. Zgodnie z zapowiedziami, na oficjalnym kanale serii Total War w serwisie YouTube pojawił się właśnie 10-minutowy klip, wzbogacony dodatkowo o komentarz deweloperów. Na filmie zobaczymy dużą bitwę pomiędzy siłami Zielonskórych oraz Imperium. Producenci zaznaczają, że materiał pochodzi z wczesnej wersji tytułu i wiele elementów, a zwłaszcza animacje oraz wygląd jednostek, ulegnie jeszcze zmianom. Gracze i tak już teraz mogą jednak przyjrzeć się zróżnicowanym oddziałom, które zaproponuje pełna wersja gry. Ta różnorodność ma być zresztą znakiem rozpoznawczym Total War: Warhammer. Zauważyć mamy ją również w przypadku wszystkich pól bitewnych, które będą korzystać z rozmaitych fantastycznych krajobrazów Starego Świata.

Na filmie pokazane zostały w działaniu czary. Deweloperzy mają zadbać o to, by magia nie zdominowała bitew i pozostawała jedynie pomocnym narzędziem wspierającym nasze konwencjonalne siły bojowe. Rozpoczynając walkę gracze dysponują ograniczonym zasobem punktów magii, które wydawać będą mogli na konkretne zaklęcia. Oznacza to, że używać powinniśmy ich rozsądnie jedynie w kluczowych momentach walki. Ciekawostką zaprezentowaną w klipie jest też możliwość przejęcia bezpośredniej kontroli nad goblinem wystrzeliwanym z katapulty. Posiadający doczepiane skrzydła stwór szybuje przez chwilę w powietrzu, a następnie dokonuje samobójczego ataku, spadając bezpośrednio na jednostki wroga. Mając odrobinę wprawy, będziemy mogli w ten sposób pokrzyżować plany niejednemu oponentowi.

Total War: Warhammer to najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii gier strategicznych studia Creative Assembly, która tym razem osadzona została w mrocznym świecie fantasy wykreowanym przez firmę Games Workshop. W grze znajdziemy cztery grywalne frakcje – ludzi z Imperium, brutalnych orków i goblinów, krasnoludów, a także wampiry i nieumarłych. Rozgrywka, podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu Total War, w kompleksowy sposób łączy proces zarządzania posiadanym królestwem z efektownie prezentującymi się bitwami rozgrywanymi czasie rzeczywistym.

  1. Total War: Warhammer – kompendium wiedzy
  2. Oficjalna strona internetowa serii Total War