Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2015, 18:40

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Total War: Warhammer – obejrzyj pierwszy zwiastun na silniku gry

Studio Creative Assembly wraz z wydawcą, firmą SEGA, opublikowało pierwszy oparty na silniku gry zwiastun Total War: Warhammer. Materiał prezentuje się naprawdę dobrze i niewątpliwie stanowić będzie prawdziwą gratkę dla fanów cyklu Totar War oraz uniwersum Warhammer Fantasy.

Na początku tego tygodnia informowaliśmy Was o nowym trailerze gry Total War: Warhammer, który pozwalał przyjrzeć się jednej z elitarnych jednostek bojowych dostępnych w czasie zabawy – demogryfom. Teraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, deweloperzy upublicznili pierwszy zwiastun wspomnianego tytułu oparty na silniku gry.

Materiał skupia się wokół postaci Karla Franza, który wraz ze swoją doborową armią imperialną przeciwstawia się hordom zielonoskórych podczas bitwy o Przełęcz Czarnego Ognia. Widzimy tu zarówno ulepszoną warstwę technologiczną, jak i sporą rozmaitość formacji bojowych, które biorą udział w walce. Jeżeli więc jesteście fanami klasycznego Total Wara i jednocześnie nie gardzicie uniwersum Warhammer Fantasy, z całą pewnością omawiana produkcja stanowić będzie dla Was pozycję wartą ogrania. Trzeba również dodać, że opisane wyżej starcie zostanie w całości zaprezentowane w osobnym materiale filmowym za 2 tygodnie, w czwartek 30 lipca.

Data premiery gry Total War: Warhammer nie została jeszcze ogłoszona. - Total War: Warhammer – obejrzyj pierwszy zwiastun na silniku gry - wiadomość - 2015-07-17
Data premiery gry Total War: Warhammer nie została jeszcze ogłoszona.

A żeby nie było żadnych wątpliwości, studio Creative Assembly zdecydowało się uszczegółowić, co tak naprawdę oznacza tytułowy „in-engine cinematic trailer”, a więc kinowy zwiastun oparty na silniku gry. W przeciwieństwie do typowego gameplaya, w tym wypadku mamy do czynienia z materiałem wzbogaconym o pewne dodatkowe efekty postprodukcyjne i bardziej dopracowaną animację. Wszystko dlatego, że tylko wówczas twórcy są w stanie wyraźniej zarysować pewną historię i stworzyć bardziej filmowe nagranie. Zresztą, autorzy na samym początku filmu zaznaczają, że gracze mają tu do czynienia z jeszcze nieskończonym tytułem i bardzo prawdopodobne, że część rzeczy w finalnym produkcie będzie wyglądać nieco inaczej.

Co więcej, producenci zdradzili również trochę informacji na temat swoich oskryptowanych materiałów. Jeżeli jakiś gameplay posiada wzmiankę o użytych skryptach, oznacza to, że twórcy zmodyfikowali kod danego tytułu po to, aby zainicjować określone zdarzenia. W przypadku omawianego materiału deweloperzy mieli w planach zaprezentować scenariusz, w którym różne jednostki walczą między sobą, ale bez zabijania się poza okiem kamery. I stąd konieczność użycia pewnych „ulepszaczy”.

Total War: Warhammer – obejrzyj pierwszy zwiastun na silniku gry - ilustracja #3

Total War: Warhammer to dziesiąta odsłona bardzo popularnej serii gier strategicznych studia Creative Assembly, która tym razem osadzona została w mrocznym świecie fantasy wykreowanym przez firmę Games Workshop. W grze znajdziemy cztery grywalne frakcje – ludzi z Imperium, brutalnych orków i goblinów, wyposażonych w nowoczesną technologię krasnoludów, a także prowadzących nieustanne knowania wampirów i nieumarłych. Rozgrywka, podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu Total War, w kompleksowy sposób łączy proces zarządzania posiadanym królestwem z efektownie prezentującymi się bitwami rozgrywanymi czasie rzeczywistym.