Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2015, 09:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Broken Sword 5: Klątwa Węża ukaże się na PS4 i XONE

Ciepło przyjęta przygodówka Broken Sword 5: Klątwa Węża z 2013 roku ukaże się latem na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tytuł doczeka się kilku usprawnień, w tym dodatkowych animacji.

Studio Revolution Software zdradziło, że ciepło przyjęta przygodówka Broken Sword 5: Klątwa Węża (Broken Sword 5: The Serpent's Curse), której pierwszy epizod ukazał się pod koniec 2013 roku na komputerach PC, pojawi się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nie wyjawiono wszystkich szczegółów, ale wiemy już, że projekt wyląduje na rynku latem bieżącego roku i, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, zaoferuje pewne usprawnienia. Możemy liczyć m.in. na dodatkowe animacje, bogatsze udźwiękowienie, galerię z postaciami i nie tylko. Wyjawiono również, że obie wersje zostaną zlokalizowane na kilka języków (angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański), a wersję z napisami otrzymają gracze z Rosji i z Polski. Niestety nie zdradzono ceny gry, ale na Steamie (pudełkowe wydania kupicie w Polsce już za około 40 zł – szczegóły w ramce po prawej) kosztuje ona 22,99 euro (około 96 zł) i pewnie podobnie zostanie wyceniona na konsolach.

Do Broken Sword 5: Klątwa Węża wkrótce zasiądziemy przy konsolach PlayStation 4 i Xbox One. - Broken Sword 5: Klątwa Węża ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One - wiadomość - 2015-06-10
Do Broken Sword 5: Klątwa Węża wkrótce zasiądziemy przy konsolach PlayStation 4 i Xbox One.
Broken Sword 5: Klątwa Węża w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka point-and-click
  • Deweloper: Revolution Software
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PSV, urządzenia mobilne
  • Data premiery nowych wersji: lato 2015 roku

Broken Sword 5: Klątwa Węża to klasyczna gra przygodowa, którą sfinansowano w serwisie Kickstarter w 2012 roku. Premiera produkcji na komputerach PC została rozbita na dwa etapy. Pierwszy epizod zadebiutował 4 grudnia 2013 roku, a drugi, jako darmowa aktualizacja, ukazał się w połowie kwietnia 2014 roku.

Historia zawarta w grze opowiada o przygodach dwóch bohaterów – prawnika George’a Stobbarta oraz pochodzącej z Francji dziennikarki Nico Collard. Para zamierza odnaleźć ukradziony z paryskiej galerii obraz. Szybko okazuje się, że sprawa jest dużo poważniejsza i znacznie niebezpieczniejsza, niż zakładano na początku.

Seria Broken Sword to uznany cykl przygodówek point-and-click. Pierwsza odsłona, zatytułowana Broken Sword: The Shadow of the Templars, ukazała się w 1996 roku. Twórcy zachęceni jej sukcesem już po roku wypuścili The Smoking Mirror, ale na trzecią część (The Sleeping Dragon) musieliśmy poczekać do 2003 roku. The Angel of Death zadebiutowało trzy lata później, a piąta, ostatnia część, pojawiła się dopiero pod koniec 2013 roku.