Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2012, 08:45

autor: Adrian Werner

Kickstarter piątej części Broken Sword zakończył się wielkim sukcesem

Mamy dobre wieści dla fanów przygodówek. Kickstarter piątej części cyklu Broken Sword zakończył się wielkim sukcesem, a zgromadzona suma pozwoli autorom na realizację wszystkich pomysłów.

Kickstarter piątej części Broken Sword zakończył się wielkim sukcesem - ilustracja #1

Miłośnicy serii Broken Sword mają powody do zadowolenia. Ich ulubiony cykl przygodówek dołączył do długiej już listy projektów, które odniosły sukces na serwisie Kickstarter. Miesiąc temu twórcy gry, czyli ludzie ze studia Revolution Software, poprosili fanów o 400 tysięcy dolarów na wyprodukowanie Broken Sword: The Serpent's Curse i kwotę tę udało się zgromadzić w niecałe dwa tygodnie. Ostatecznie zbiórka zamknęła się na sumie 771 tys. dolarów na samym Kickstarterze, do czego doszło dodatkowe 48 tysiące wpłacone za pośrednictwem serwisu PayPal.

Łącznie fani wsparli autorów kwotą prawie 820 tysięcy dolarów, czyli ponad dwukrotnie wyższą od minimum, jakie potrzebowało Revolution Software. Dzięki tak dużej hojności graczy projekt będzie znacznie bardziej ambitny, niż to pierwotnie zapowiadano. Zawartość gry ulegnie rozszerzeniu o nowe zagadki i postacie oraz dodatkowe lokacje umiejscowione w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Powróci też wielu bohaterów znanych z poprzednich odsłon, takich jak Pearl czy Duane. Ponadto rozgrywkę wzbogaci specjalny tryb, w którym zabawie towarzyszyć będą komentarze twórców. W sumie przekroczenie progu 800 tysięcy dolarów oznacza, że twórcy będą mogli zrealizować wszystkie swoje plany oraz ambicje.

Kickstarter piątej części Broken Sword zakończył się wielkim sukcesem - ilustracja #2 W trakcie trwania Kickstartera udało się osiągnąć wszystkie cele finansowe związane z Broken Sword: The Serpent's Curse. Zabrakło jednak sporej sumy do jednego miliona dolarów, czyli progu, który umożliwiłby wyprodukowanie kontynuacji Beneath the Steel Sky.

Nie oznacza to jednak końca historii tego projektu. Całkiem możliwe, że w przyszłości Beneath the Steel Sky 2 doczeka się własnego Kickstartera lub też zostanie zrealizowany z pomocą wydawcy.

Gra powróci do ręcznie rysowanych lokacji znanych z dwóch pierwszych odsłon cyklu.

Broken Sword: The Serpent's Curse opowie o kolejnych przygodach amerykańskiego prawnika George`a Stobbarta oraz francuskiej dziennikarki Nico Collard. Autorzy planują wypuszczenie gry w przyszłym roku na pecety oraz urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS i Android.