Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2014, 08:46

autor: Góral

Broken Sword: The Serpent's Curse - udostępniono drugi epizod gry

Studio Revolution Software udostępniło w ramach darmowej aktualizacji gry Broken Sword: The Serpent's Curse wyczekiwany drugi epizod, doprowadzający do końca najnowszą przygodę prawnika George’a Stobbarta i francuskiej dziennikarki Nico Collard. Obecnie jest on dostępny tylko na komputerach osobistych, ale wkrótce otrzymać mają go posiadacze handheldów PlayStation Vita i urządzeń mobilnych.

Deweloperzy ze studia Revolution Software poinformowali w serwisie społecznościowym Facebook, że drugi epizod przygodówki Broken Sword: The Serpent's Curse jest już dostępny na komputerach osobistych (Windows, Mac, Linux) w ramach darmowej aktualizacji produkcji. Posiadacze pozostałych wersji (PlayStation Vita oraz urządzenia mobilne działające po kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS) jeszcze trochę poczekają. Nie ujawniono dokładnej daty premiery tych edycji, ale ich debiut ma nastąpić wkrótce. Twórcy gry dotrzymali więc danego wcześniej słowa i fani grający na PC-tach mogą w końcu, po ponad czterech miesiącach przerwy, dokończyć przygodę prawnika George’a Stobbarta i francuskiej dziennikarki Nico Collard, którzy poszukują skradzionego z paryskiej galerii obrazu.

Broken Sword: The Serpent's Curse dostępne jest w ramach cyfrowej dystrybucji m.in. na platformach Steam, GOG.com i The Humble Store. Najkorzystniej wypada oferta sklepu należącego do grupy CD Projekt. Z racji obowiązującej tam amerykańskiej waluty, tytuł można nabyć za około 57 zł (18,75 dolarów). U pozostałych sprzedawców zapłacicie około 97 zł (Steam) i 80 zł (Humble).

Broken Sword: The Serpent's Curse - udostępniono drugi epizod gry - ilustracja #1Broken Sword: The Serpent's Curse to piąta odsłona popularnej serii przygodówek zapoczątkowanej w 1996 roku. Tytuł powstał w studiu Revolution Software, które zebrało fundusze na produkcję w serwisie Kickstarter. Twórcy potrzebowali przynajmniej 400 tys. dolarów, jednak finalnie uzyskali aż 771 tys. dolarów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Broken Sword 5: Klątwa Węża

Broken Sword 5: Klątwa Węża