Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2014, 08:46

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Broken Sword: The Serpent's Curse - udostępniono drugi epizod gry

Studio Revolution Software udostępniło w ramach darmowej aktualizacji gry Broken Sword: The Serpent's Curse wyczekiwany drugi epizod, doprowadzający do końca najnowszą przygodę prawnika George’a Stobbarta i francuskiej dziennikarki Nico Collard. Obecnie jest on dostępny tylko na komputerach osobistych, ale wkrótce otrzymać mają go posiadacze handheldów PlayStation Vita i urządzeń mobilnych.

Deweloperzy ze studia Revolution Software poinformowali w serwisie społecznościowym Facebook, że drugi epizod przygodówki Broken Sword: The Serpent's Curse jest już dostępny na komputerach osobistych (Windows, Mac, Linux) w ramach darmowej aktualizacji produkcji. Posiadacze pozostałych wersji (PlayStation Vita oraz urządzenia mobilne działające po kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS) jeszcze trochę poczekają. Nie ujawniono dokładnej daty premiery tych edycji, ale ich debiut ma nastąpić wkrótce. Twórcy gry dotrzymali więc danego wcześniej słowa i fani grający na PC-tach mogą w końcu, po ponad czterech miesiącach przerwy, dokończyć przygodę prawnika George’a Stobbarta i francuskiej dziennikarki Nico Collard, którzy poszukują skradzionego z paryskiej galerii obrazu.

Broken Sword: The Serpent's Curse dostępne jest w ramach cyfrowej dystrybucji m.in. na platformach Steam, GOG.com i The Humble Store. Najkorzystniej wypada oferta sklepu należącego do grupy CD Projekt. Z racji obowiązującej tam amerykańskiej waluty, tytuł można nabyć za około 57 zł (18,75 dolarów). U pozostałych sprzedawców zapłacicie około 97 zł (Steam) i 80 zł (Humble).

Broken Sword: The Serpent's Curse - udostępniono drugi epizod gry - ilustracja #1Broken Sword: The Serpent's Curse to piąta odsłona popularnej serii przygodówek zapoczątkowanej w 1996 roku. Tytuł powstał w studiu Revolution Software, które zebrało fundusze na produkcję w serwisie Kickstarter. Twórcy potrzebowali przynajmniej 400 tys. dolarów, jednak finalnie uzyskali aż 771 tys. dolarów.