Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 28 stycznia 2022, 11:37

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Games with Gold na luty 2022 (m.in. Broken Sword 5 i Hydrophobia)

Microsoft podzielił się tytułami gier, w które użytkownicy konsol Xbox będą mogli zagrać w ramach oferty Games with Gold w lutym 2022 roku.

Poznaliśmy gry, które trafią do graczy w ramach comiesięcznej oferty Games with Gold – programu, którym objęci są zarówno subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate, jak i Xbox Live Gold. W lutym posiadacze konsol Xbox będą mogli zagrać w cztery tytuły:

  1. Broken Sword 5: The Serpent’s Curse - od 1 do 28 lutego (Xbox One oraz Xbox Series X|S).
  2. Aerial_Knight’s Never Yield - od 16 lutego do 15 marca (Xbox One oraz Xbox Series X|S).
  3. Hydrophobia - od 1 do 15 lutego (Xbox 360, Xbox One oraz Xbox Series X|S).
  4. Band of Bugs - od 16 do 28 lutego (Xbox 360, Xbox One oraz Xbox Series X|S).

Broken Sword 5: The Serpent’s Curse

Piąta odsłona Broken Sword – serii gier przygodowych z gatunku point & click. Gracze wcielają się ponownie w George’a Stobbarta, amerykańskiego rzecznika patentowego, i Nicole „Nico” Collard, francuską dziennikarkę. Tym razem dwójka protagonistów podąża śladem mordercy-złodzieja, a śledztwo prowadzi ich do spisku, którego początki sięgają zamierzchłych czasów.

Aerial_Knight’s Never Yield

W grze wcielamy się w Wally’ego, który przemierza futurystyczne miasto Detroit, inspirowane architekturą Tokio. Aerial_Knight’s jest niezależnym auto-runnerem, stworzonym przez jedną osobę, posługującą się pseudonimem uwzględnionym w tytule gry. Magnesem jest tu zdecydowanie soundtrack autorstwa Danime-sama (artysty z Detroit), który idealnie wpasowuje się w gatunek gry, podkręcając jej dynamikę.

Hydrophobia

Dzieło studia Blade Interactive jest grą indie z elementami logicznymi. Nie brakuje tu też rozwiązań typowych dla przygodowych gier akcji. Tytuł nie należy do najnowszych, więc odpalimy go w trybie wstecznej kompatybilności. Niemniej nietypowa mechanika gry, oparta na manipulowaniu wodą i eliminowaniu przeciwników przy jej pomocy, oraz mroczny klimat sprawiają, że tytuł jest wart przetestowania.

Band of Bugs

Ostatnia z gier, które otrzymamy w ramach oferty Games with Gold w lutym, również korzysta ze wstecznej kompatybilności. W Band of Bugs wcielamy się w Maala, robaka, którego zadaniem jest pokonanie przeciwników w imię obrony królowej. Walki rozgrywane są w turach, a sama gra jest strategią.

Darmowe gry na innych platformach

Nie tylko posiadacze konsol Xbox mogą cieszyć się bezpłatnym dostępem do gier. Lutowe plany związane z subskrypcją PS Plus ogłosiło również Sony – możecie o nich przeczytać tutaj. Warto również pamiętać, że od wczoraj w Epic Games Store odebrać możemy Daemon X Machina. Na wspomnianej platformie trwa też wyprzedaż Lunar New Year Sale, w ramach której można zakupić wiele tytułów w atrakcyjnych cenach. Steam także nie zapomniał o Chińskim Nowym Roku, organizując z tej okazji Steam Lunar Sale 2022.