Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2022, 11:36

Hitman 3 z darmowymi upgrade'ami do droższych wersji na Steamie

Studio IO Interactive próbuje uspokoić nastroje graczy po nieudanej premierze Hitmana 3 na Steamie. Robi to za pomocą darmowych upgrade’ów do droższych wersji gry.

W ubiegłym tygodniu do sprzedaży na Steamie trafił Hitman 3. Wcześniej przez rok ta skradanka funkcjonowała jako exclusive Epic Games Store. Niestety debiut w serwisie firmy Valve przebiegł fatalnie, głównie z powodu zbyt wysokich – zdaniem graczy – cen. Deweloperzy przyznali się do błędu i w ramach przeprosin posiadacze gry otrzymają darmowe ulepszenia do droższych edycji.

Darmowe upgrade’y do lepszych wersji gry Hitman 3

To, co otrzymamy, zależeć będzie od tego, jaką wersję kupiliśmy.

  1. Posiadacze Hitman 3 Standard Edition (249 zł) otrzymają upgrade do Deluxe Edition (wartej 359 zł).
  2. Posiadacze Hitman 3 Deluxe Edtion (359 zł) lub Hitman Trilogy (389 zł) otrzymają za darmo upgrade, dodający Seven Deadly Sins Collection, czyli paczkę DLC, która standardowo kosztuje 118,93 zł.

Te ulepszenia zostaną dodane automatycznie do naszego konta Steam. Osoby, które już kupiły Hitmana 3, opisane zmiany powinny zastać przy następnym uruchomieniu gry. Oferta darmowych upgrade’ów dotyczy wszystkich graczy, którzy nabędą najnowsze przygody Agenta 47 do 19 lutego 2022 roku.

Co właściwie zdenerwowało graczy? Głównie ceny

Steamowy debiut Hitmana 3 nie przebiegł pomyślnie. Dzień po premierze tylko 42% ocen użytkowników było pozytywnych, co serwis kategoryzował jako „mieszany odbiór” gry. Gracze narzekali głównie na ceny. W opinii wielu z nich 249 złotych to zbyt dużo, jak za produkcję, która ma już rok. Negatywne reakcje wywołało również zatrzęsienie dostępnych DLC i fakt, że trudno się połapać, co właściwie trzeba kupić, aby uzyskać wszystko, co projekt ma do zaoferowania. Gra miewa także spore problemy z logowaniem się na serwery studia IO Interactive.

Wydaje się, że darmowe upgrade’y uspokoiły nastroje. Sytuacja na Steamie uległa poprawie – w chwili pisania tej wiadomości udział pozytywnych ocen w recenzjach użytkowników wzrósł do 58%. Prezenty od deweloperów nie rozwiązują jednak problemu, gdyż po 19 lutego znowu wrócimy do punktu wyjścia.

Zainteresować Cię może nasza publicystyka:

  1. Widzieliście nowe Hitmany? Czas zacząć to kopiować

Negatywne reakcje wywołuje głównie sposób wydania gry, a nie jej jakość

To wszystko nie powinno przysłonić faktu, że Hitman 3 jest świetną grą. Negatywny odbiór na Steamie spowodowany jest innymi czynnikami niż jakość samej produkcji. Nawet użytkownicy wystawiający projektowi niskie oceny często w recenzjach podkreślają ten fakt.

Przypomnijmy, że Hitman 3 zadebiutował 20 stycznia 2021 roku na pecetach (w ramach Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra okazała się dużym sukcesem. Koszty produkcji zwróciły się w niecały tydzień od premiery.

  1. Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47
  2. Hitman 3 – poradnik, solucja
  3. Hitman 3 – strona oficjalna