Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XONEXSX
Okładka Hitman 3 (PC)

Hitman 3

Hitman III

Hitman 3 to skradankowa gra akcji studia IO Software. Podczas zabawy kierujemy płatnym mordercą znanym jako Agent 47 i wykonujemy zlecenia, w którym wyeliminowanie celów da się zrealizować na wiele różnych sposobów.

Akcji | TPP | skradanki | TPS | strzelanki | Find Your Next Game

Okładka Hitman 3 (PC)

data premiery gry:

Find Your Next Game 2020

Hitman III to gra akcji należąca do kategorii określanej mianem skradanek. Opracowało ją studio IO Interactive, czyli zespół, który odpowiadał za wszystkie wcześniejsze odsłony cyklu.

Fabuła

Tradycyjnie wcielamy się w płatnego zabójcę znanego jako Agent 47, który wykonuje intratne zlecenia w różnych miejscach na całym świecie. Pod względem fabularnym produkcja została opracowana jako zwieńczenie trylogii zapoczątkowanej przez grę Hitman z 2016 roku, której wątki były kontynuowane dwa lata później w Hitman 2.

W Hitman 3 Agent 47 i współpracująca z nim z ramienia agencji Diana Burnwood muszą połączyć siły ze starym przyjacielem zabójcy – Lucasem Greyem, aby raz na zawsze rozliczyć się z grupą znaną jako Providence.

Mechanika

Hitman III stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon. Każda misja ma formę sandboksowego poziomu, gęsto zapełnionego różnymi obiektami i postaciami. Gracz musi wyeliminować wskazane cele, ale jak to zrobi, zależy tylko od niego. Gra oferuje wielką swobodę. Nagradzane są zwłaszcza podejścia skradankowe, ale możliwe jest również osiąganie sukcesów przez otwarte konfrontacje. Wdawanie się w walkę i ofiary wśród osób postronnych powodują jednak obniżenie wyników końcowych za poziom. Poza głównym celem dostępne są najczęściej również opcjonalne zadania poboczne.

Podczas zabawy gracz otrzymuje dostęp do szerokiego arsenału różnorodnego uzbrojenia, ale może także wykorzystywać do zabijania zwyczajne przedmioty znalezione na mapach. Większość lokacji pozwala także na tworzenie pomysłowych pułapek, dzięki którym śmierć celu sprawia wrażenie nieszczęśliwego wypadku. Agent 47 może też zmieniać ubrania, co utrudnia jego wykrycie strażnikom. Większość map ma sekcje, do których mogą wejść tylko określone typy osób, wymuszając na nas zdobycie odpowiedniego kostiumu.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Hitman 3

18+

Hitman 3 będzie mroczniejszy niż poprzednie części
Hitman 3 będzie mroczniejszy niż poprzednie części

wiadomość25 czerwca 2020

Podczas dzisiejszego streama deweloperzy ze studia IO Interactive szerzej omówili nadchodzącego Hitmana 3. Poznaliśmy główne postacie, które pojawią się w produkcji, a także dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona ma być mroczniejsza i dojrzalsza niż poprzednie części trylogii.

Hitman 3 - jest termin premiery nowej gry z Agentem 47
Hitman 3 - jest termin premiery nowej gry z Agentem 47

wiadomość11 czerwca 2020

Studio IO Interactive zapowiedziało skradankę Hitman 3. Wypuszczono dwa zwiastuny oraz podano termin premiery gry.

Hitman 3 – prace nad grą idą pełną parą
Hitman 3 – prace nad grą idą pełną parą

wiadomość7 listopada 2019

Studio IO Interactive poinformowało, że prace nad następną odsłoną cyklu Hitman są już na zaawansowanym etapie. Jednocześnie twórcy ogłosili, że powoli kończą ze wsparciem dla gry Hitman 2.

Hitman 3 potwierdzony. Twórcy pracują nad nową marką
Hitman 3 potwierdzony. Twórcy pracują nad nową marką

wiadomość29 lipca 2019

Studio IO Interactive potwierdziło istnienie nowego Hitmana. W reportażu zespołu NoClip podzielono się skromnymi informacjami na temat gry. Co jednak ciekawe, duńskie studio obecnie skupia się na innym, tajemniczym projekcie.

PS5
XSX
XONE
PS4
PC