Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XSXXONESwitch
Okładka Hitman 3 (PC)

Hitman 3

Hitman III | Hitman 3: Cloud Version

Hitman 3 to skradankowa gra akcji studia IO Software. Podczas zabawy kierujemy płatnym mordercą znanym jako Agent 47 i wykonujemy zlecenia, w którym wyeliminowanie celów da się zrealizować na wiele różnych sposobów.

Akcji | TPP | skradanki | TPS | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Okładka Hitman 3 (PC)

producent: IO Interactive

wydawca: IO Interactive

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

20sty2021

PS5 XSX XONE PS4 PC Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hitman 3 to skradanka polegająca na eliminowaniu określonych celów jako świetnie wyszkolony płatny zabójca, dająca nam sporą dowolność w wykonywaniu zadań. Opracowało ją studio IO Interactive, czyli zespół odpowiadający za wszystkie wcześniejsze odsłony cyklu. Oprócz zaoferowania kompletnie nowej zawartości, w ramach usługi zwanej World of Assasination gra umożliwia import map z poprzednich dwóch części (jeśli jesteśmy w ich posiadaniu) oraz progresu poczynionego w Hitman 2.

Fabuła

Tradycyjnie wcielamy się w Agenta 47, płatnego zabójcę z charakterystycznym kodem kreskowym wytatuowanym na potylicy. Pod względem fabularnym produkcję opracowano jako zwieńczenie trylogii zapoczątkowanej w grze Hitman z 2016 roku, której wątki kontynuowano dwa lata później w Hitman 2.

W Hitman 3 Agent 47 i współpracująca z nim Diana Burnwood muszą połączyć siły ze starym przyjacielem zabójcy – Lucasem Greyem, aby raz na zawsze rozliczyć się z grupą znaną jako Providence. Wiąże się to z koniecznością wykonania przez Agenta licznych kontraktów, najtrudniejszych i najważniejszych w jego karierze, rozsianych po całym świecie (przyjdzie nam zwiedzić m.in. Dubaj czy chińskie Chongqing). Narracja produkcji jest dużo dojrzalsza i mroczniejsza niż w poprzednich odsłonach, zbliżona do Hitman: Rozgrzeszenie.

Gameplay

Hitman 3 stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon. Każda misja ma formę sandboksowego poziomu, gęsto zapełnionego różnymi obiektami i postaciami – czasami przyjdzie nam zobaczyć na ekranie nawet 300 NPC. Postacie niezależne posiadają rozbudowany system sztucznej inteligencji, co znacznie zwiększa realizm ich reakcji na gracza oraz uatrakcyjnia wtapianie się w tłum. Po dostępnym terenie możemy poruszać się na różne sposoby, gdyż gra zawiera prosty system parkuru, umożliwiający wspinanie się do trudno dostępnych miejsc.

W grze Hitman 3 Agent 47 może korzystać z zupełnie nowego gadżetu: podręcznej kamery. Przydaje się ona do zaliczania niektórych celów misji (np. fotografowania dowodów), ale może być też wykorzystywana do zdalnego hakowania okiennic i innych elementów otoczenia. Nowością jest również system skrótów podobnych do gier z serii Souls - po odblokowaniu jakiegoś skrótu (np. opuszczeniu drabiny prowadzącej na dach) będzie on dostępny w trakcie wszystkich kolejnych podejść do tej samej misji.

Naszym zadaniem jest eliminacja wskazanych celów, ale jak to zrobimy, zależy tylko od nas – tytuł oferuje w tej kwestii dużą swobodę. Nagradzane jest zwłaszcza podejście skradankowe, ale możliwe jest osiągnięcie sukcesu przez otwarte konfrontacje. Wdawanie się w walkę i ofiary wśród osób postronnych powodują jednak obniżenie wyników końcowych za poziom. Poza głównym celem często dostępne są również opcjonalne zadania poboczne.

Podczas zabawy gracz otrzymuje dostęp do szerokiego arsenału różnorodnego uzbrojenia (garoty, pistolety, karabiny, broń do walki wręcz), ale może także wykorzystywać do zabijania zwyczajne przedmioty znalezione na mapach. Większość lokacji pozwala na tworzenie pomysłowych pułapek, dzięki którym śmierć celu sprawia wrażenie nieszczęśliwego wypadku. Agent 47 może też zmieniać ubrania, co utrudnia jego wykrycie strażnikom lub pozwala mu na dostanie się do specjalnej sekcji mapy.

Lokacje

W styczniu 2021 ujawniono miejsca, gdzie toczy się akcja gry Hitman 3. Są to: Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Dartmoor w Wielkiej Brytanii, Berlin w Niemczech, chińskie miasto Chongqing, region Mendoza w Argentynie oraz należąca do Rumunii część Karpat.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Hitman 3 twórcy wprowadzili kilka ulepszeń silnika. Dodano m.in. obsługę techniki SSR, polegającej na realistycznym odwzorowaniu odbić otoczenia na obiektach w grze. Owe usprawnienia zaimplementowano również w etapach z pierwszej i drugiej części.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,2 / 10 na podstawie 640 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Wymagania wiekowe Hitman 3

18+

Wymagania sprzętowe Hitman 3

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 80 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4790 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 80 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47
Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47

Recenzja 19 stycznia 2021, 14:00

Powyższe dwie miejscówki zrealizowano według dobrze znanych w tym cyklu wzorców. Po nich natomiast IO Interactive zaczyna wprowadzać całkiem interesujące zmiany do formuły. Na przedmieścia Berlina, stanowiące kolejne miejsce akcji, scenariusz wysyła Agenta 47 nieprzygotowanego i pozbawionego danych wywiadowczych oraz wsparcia taktycznego. W trakcie tej misji samodzielnie musimy ustalić tożsamość naszych celów, nie dostajemy też typowych wskazówek w menu interfejsu o okazjach fabularnych sprzyjających ich likwidacji. To wymusza zmianę nawyków i inne podejście – bardzo ciekawe urozmaicenie standardowej rozgrywki. Berlin mocno zyskuje dzięki temu rozwiązaniu i staje się unikatową lokacją.

PS5
XSX
XONE
PS4
PC
Switch