Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Alekhine's Gun (PC)

Alekhine's Gun

Osadzona w zimnowojennych realiach trzecioosobowa gra akcji z elementami skradanki, stworzona przez studio Haggard Games (pierwotnie jako trzecia odsłona cyklu Death to Spies).

Akcji | TPP | skradanki | zimna wojna | szpiegowskie | TPS | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Alekhine's Gun (PC)

data premiery gry:

1mar2016

XONE PS4

11mar2016

PC

Alekhine’s Gun to wydana na platformie PC, PS4 i XONE szpiegowska gra akcji z elementami skradanki, stanowiąca rosyjską odpowiedź na popularność takich serii, jak Hitman czy Tom Clancy’s Splinter Cell. Za powstanie tytułu odpowiada studio Haggard Games, znane za sprawą cyklu Death to Spies i w pierwotnych zamysłach produkcja stanowić miała trzecią odsłonę tej właśnie serii.

Fabuła

Tytuł gry pochodzi od nazwy formacji szachowej, nazwanej tak na cześć jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu, Rosjanina Alexandra Alekhina i nawiązanie to znakomicie współgra z tematyką gry, która obraca się wokół iście szachowych rozgrywek wywiadowczych, jakie miały miejsce w okresie Zimnej Wojny. W grze wcielamy się w postać znanego z poprzednich części rosyjskiego agenta i wykwalifikowanego zabójcy Semyona Strogova, który współpracuje z amerykańskim CIA, biorąc udział w szeregu tajnych operacji w różnych zakątkach globu. Kiedy w obliczu rosnącego zagrożenia konfliktem nuklearnym, nasz protagonista odkryje tajny spisek, na jego barkach spocznie nie tylko los USA, ale i całego świata.

Mechanika

Alekhin’e Gun oferuje 11 rozbudowanych misji o otwartej strukturze, rozgrywających się Europie, Stanach Zjednoczonych i na Kubie. Akcja ukazana jest w perspektywie trzecioosobowej, a stawiane przed nami zadania dotyczą m.in. infiltracji tajnych baz, kradzieży ważnych dokumentów, czy eliminacji niewygodnych osób. Mechanika zabawy budzi dość wyraźne skojarzenia ze wspomnianą serią Hitman, oferując kilka możliwych ścieżek realizacji misji, zależnych od preferencji graczy. Wzorem serii gier o Agencie 47, w trakcie gry czynimy użytek z rozmaitych przebrań, garoty, trucizn, noży i broni palnej, możemy także upozorować śmiertelny wypadek. Po ukończeniu każdej z misji, poczynania gracza są oceniane w zależności od skuteczności i metod działania, co motywuje gracza do wielokrotnego przechodzenia tych samych misji na kilka różnych sposobów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Alekhine’s Gun na PC, PS4 i XONE stworzona została na bazie autorskiego silnika, który w akcji prezentuje się dość przeciętnie. Pod względem jakości tekstur, ilości efektów oraz animacji postaci tytuł odstaje wyraźnie od współczesnych wysokobudżetowych produkcji, przypominając tytuły wydawane kilka lat temu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Gry podobne do Alekhine's Gun

Klasyfikacja PEGI Alekhine's Gun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alekhine's Gun

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/AMD Athlon 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon HD 2600 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Recenzja gry Alekhine's Gun – marna podróbka Hitmana
Recenzja gry Alekhine's Gun – marna podróbka Hitmana

Recenzja 19 marca 2016, 11:45

Będąc świeżo po wizycie w Paryżu w najnowszej odsłonie Hitmana, wcieliwszy się w radzieckiego agenta, nie mogłem pozbyć się wrażenia obcowania z podróbką – prawie to samo, ale – jak wiadomo – „prawie robi wielką różnicę”. Semyon Strogov już się nie czołga, nie prowadzi pojazdów, za to przebiera się w stroje, wszędzie chodzi z garotą, podsłuchuje NPC-ów, by szukać okazji do cichszego załatwienia celu, chowa ciała w szafach i skrzyniach, używa instynktu, by podświetlać... Właściwie to nie wiem, co podświetlać, bo tłumów brak – każda postać to nasz potencjalny wróg, a ich ruch zawsze widać na mapie.

PC
XONE
PS4