Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Alekhine's Gun (PC)
OkładkaAlekhine's Gun (PC)

Alekhine's Gun

Osadzona w zimnowojennych realiach trzecioosobowa gra akcji z elementami skradanki, stworzona przez studio Haggard Games (pierwotnie jako trzecia odsłona cyklu Death to Spies).

Akcji | TPP | skradanki | zimna wojna | szpiegowskie | TPS | lata 60. i 70. XX wieku

Alekhine's Gun Premiera

1mar2016

XONE PS4

11mar2016

PC

Gry podobne do Alekhine's Gun

Hitman 3

Assassin's Creed II

Hitman: Rozgrzeszenie

Alekhine’s Gun to wydana na platformie PC, PS4 i XONE szpiegowska gra akcji z elementami skradanki, stanowiąca rosyjską odpowiedź na popularność takich serii, jak Hitman czy Tom Clancy’s Splinter Cell. Za powstanie tytułu odpowiada studio Haggard Games, znane za sprawą cyklu Death to Spies i w pierwotnych zamysłach produkcja stanowić miała trzecią odsłonę tej właśnie serii.

Fabuła

Tytuł gry pochodzi od nazwy formacji szachowej, nazwanej tak na cześć jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu, Rosjanina Alexandra Alekhina i nawiązanie to znakomicie współgra z tematyką gry, która obraca się wokół iście szachowych rozgrywek wywiadowczych, jakie miały miejsce w okresie Zimnej Wojny. W grze wcielamy się w postać znanego z poprzednich części rosyjskiego agenta i wykwalifikowanego zabójcy Semyona Strogova, który współpracuje z amerykańskim CIA, biorąc udział w szeregu tajnych operacji w różnych zakątkach globu. Kiedy w obliczu rosnącego zagrożenia konfliktem nuklearnym, nasz protagonista odkryje tajny spisek, na jego barkach spocznie nie tylko los USA, ale i całego świata.

Mechanika

Alekhin’e Gun oferuje 11 rozbudowanych misji o otwartej strukturze, rozgrywających się Europie, Stanach Zjednoczonych i na Kubie. Akcja ukazana jest w perspektywie trzecioosobowej, a stawiane przed nami zadania dotyczą m.in. infiltracji tajnych baz, kradzieży ważnych dokumentów, czy eliminacji niewygodnych osób. Mechanika zabawy budzi dość wyraźne skojarzenia ze wspomnianą serią Hitman, oferując kilka możliwych ścieżek realizacji misji, zależnych od preferencji graczy. Wzorem serii gier o Agencie 47, w trakcie gry czynimy użytek z rozmaitych przebrań, garoty, trucizn, noży i broni palnej, możemy także upozorować śmiertelny wypadek. Po ukończeniu każdej z misji, poczynania gracza są oceniane w zależności od skuteczności i metod działania, co motywuje gracza do wielokrotnego przechodzenia tych samych misji na kilka różnych sposobów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Alekhine’s Gun na PC, PS4 i XONE stworzona została na bazie autorskiego silnika, który w akcji prezentuje się dość przeciętnie. Pod względem jakości tekstur, ilości efektów oraz animacji postaci tytuł odstaje wyraźnie od współczesnych wysokobudżetowych produkcji, przypominając tytuły wydawane kilka lat temu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Alekhine's Gun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Alekhine's Gun Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/AMD Athlon 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon HD 2600 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
XONE
PS4