Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2022, 11:18

Godziny startu serwerów w Lost Ark - co warto wiedzieć przed premierą

Na początku lutego zagramy w nową grę Amazon Games – darmowe sieciowe RPG Lost Ark. Twórcy podzielili się informacjami dotyczącymi oficjalnej premiery.

Premiera darmowego Lost Ark zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji twórcy coraz częściej dzielą się informacjami na temat nadchodzącej gry. Ostatnio przybliżyli nam, jak będzie wyglądać customizacja postaci, a teraz podzielili się szczegółami dotyczącymi wielkiego startu Lost Ark.

Daty i godziny uruchomienia

Aby należycie przygotować się do oficjalnej premiery, 7 lutego o godzinie 18:00 czasu polskiego będzie można rozpocząć wstępne pobieranie gry. Serwery dla wszystkich regionów zostaną uruchomione 11 lutego o tej samej godzinie. Niestety nie wszyscy będą mogli stworzyć postać i zarezerwować jej imię przed oficjalną premierą gry. Dostęp do tych funkcji jest zarezerwowany jedynie dla posiadaczy jednego z czterech pakietów założycielskich – stanie się to 8 lutego o godzinie 18:00. Możliwość nabycia Founder’s Packów zostanie dezaktywowana w momencie uruchomienia gry.

Obietnica dobrze zorganizowanych serwerów

Wielu graczy pyta także o kondycję i funkcjonowanie serwerów, gdyż poprzednia gra Amazon Games – New World – tuż po premierze zaskoczyła fanów wyłączaniem serwerów w ciągu dnia. W przypadku Lost Ark czasy resetowania mają różnić się w zależności od regionu, co pomoże uniknąć podobnych problemów. Resety dzienne i tygodniowe odbywać się będą o godzinie 1:00 czasu serwera, a zawartość podstawowa, taka jak rajdy, instancje czy wydarzenia PvP, ma być przesuwana w zależności od regionu, aby jak najlepiej dopasować ją do czasu lokalnego. Otrzymaliśmy także listę serwerów, jakie będą do dyspozycji 8 lutego. Europa dostanie ich aż dziewięć.

Lost Ark cieszy się uznaniem milionów aktywnych graczy w Korei, Japonii i Rosji. Wysokie oceny płynące ze Wschodu tylko podsycają entuzjazm związany z premierą na naszym rynku i dają nadzieję na kawał dobrego, sieciowego RPG.