Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 grudnia 2016, 10:54

autor: Movis

Overwatch – świąteczny komiks potwierdza orientację seksualną Smugi

Z udostępnionego przez twórców gry Overwatch komiksu można dowiedzieć się, jak poszczególni herosi z gry spędzają Święta. Przykładowo Smuga załatwia na ostatnią chwilę prezent dla swojej dziewczyny.

Firma Blizzard Entertainment od wielu miesięcy raczy fanów strzelanki Overwatch komiksami o niecodziennych przygodach bohaterów gry. Często zapewniają one dodatkowe i poboczne informacje np. o szczegółach z przeszłości herosa, jego motywacjach lub o tym, jak jest postrzegany przez postronnych obywateli. Najczęściej fabuła skupia się na poczynaniach jednej postaci. Tym razem padło na Smugę (ang. Tracer), której bożonarodzeniowe przygotowania zobrazowane zostały krótką historią „Magia Świąt”. Okazuje się w niej także, że Smugą jest lesbijką.

Zadowolenie z prezentu i całus. - Overwatch – świąteczny komiks potwierdza orientację seksualną Smugi - wiadomość - 2016-12-22
Zadowolenie z prezentu i całus.

Jest to potwierdzenie długo snutych domysłów fanów i plotek na temat obecności w grze bohaterów LGBTQ. Firma Blizzard Entertainment traktuje bowiem komiksy jako część oficjalnego kanonu, a ich fabuły często są ściśle powiązane z wydarzeniami w samej grze, jak w przypadku dołączenia do tytułu snajperki Any (klik) czy też halloweenowego wydarzenia z doktorem Złomensteinem (klik).

Smuga zdecydowanie mogłaby starać się o miano najczęściej dyskutowanej postaci w Overwatch. Obecnie pod tagiem „tracer” w serwisie Twitter oraz na forum Battle.net przeczytać można wiele komentarzy na temat całej sprawy. Przypomnijmy też, że już wcześniej była ona związana z kontrowersyjną „zbyt seksowną” zwycięską pozą, która ostatecznie została z gry usunięta. Wszystko, co związane z brytyjską agentką w pomarańczowych legginsach, jest też omawiane szerzej dlatego, że bohaterka stanowi twarz gry i występuje zarówno na okładce, jak i w większości materiałów promocyjnych związanych z produkcją.

Nie wszyscy poczują „Magię Świąt”
Nie wszyscy poczują „Magię Świąt”

Z dodatkowych informacji, wedle udostępnionych na Twitterze zdjęć, świąteczny komiks jest zablokowany na terenie Rosji. Państwo znane jest ze swojego twardego podejścia do spraw LGBTQ, a ostatnio tamtejszy parlament groził konsekwencjami firmie Electronic Arts, jeśli ta nie usunie z gry FIFA 17 tęczowych koszulek.