Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2016, 15:01

autor: Góral

Overwatch - snajperka Ana nową bohaterką [news zaktualizowany]

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało nową bohaterkę, która dołączy do grona herosów w grze Overwatch. Będzie nią snajperka Ana, potrafiąca zarówno ranić wrogów, jak i leczyć sojuszników.

AKTUALIZACJA:

Ana jest już dostępna na Publicznym Serwerze Testowym (tylko PC-ty). By wziąć udział w zabawie, musicie oczywiście posiadać Overwatch oraz mieć dobrą reputację (brak bana itd.). Jeżeli spełniacie oba warunki, to zrestartujcie aplikację Battle.net i z rozwijanego menu „Region / Konto” wybierzcie „PST: Overwatch”, a następnie „Zainstaluj”. To właściwie wszystko, choć należy pamiętać, że PST obecnie ma ograniczenie do 10 tysięcy graczy. Po przekroczeniu maksymalnej liczby, wszystkie pozostałe osoby próbujące się zalogować zostaną dodane do kolejki. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziecie na stronie produkcji.

Pod koniec maja na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra Overwatch – najnowsza produkcja amerykańskiego studia Blizzard Entertainment. Jak już pewnie wiecie, tytuł sprostał oczekiwaniom i okazał się wielkim hitem. Naturalnie to jednak dopiero początek życia sieciowej strzelanki, która – miejmy nadzieję – będzie rozwijana przez lata. Kilkanaście dni temu projekt doczekał się pierwszej dużej aktualizacji z trybem Rywalizacja, a wkrótce do grona już dostępnych bohaterów dołączy Ana, choć nie ona jedyna. Jak się bowiem okazało, na poniższym zwiastunie opowiedziano historię kobiety oraz, w okolicach 50 sekundy, zaprezentowano zdjęcie z kilkoma znanymi herosami oraz dwoma nowymi, którzy są podobni do postaci ze zwiastuna z Winstonem (obejrzycie go tutaj). Tak czy siak, to wszystko jeszcze przed nami.

Kolejne postacie, które pojawią się w Overwatch? / Źródło: Game Informer.
Kolejne postacie, które pojawią się w Overwatch? / Źródło: Game Informer.
Ana w skrócie:
  • nowa postać w Overwatch;
  • snajperka potrafiąca zadawać obrażenia wrogom, usypiać ich i leczyć sojuszników;
  • zadebiutuje w najbliższym czasie.

Czas jednak wrócić do bohaterki dzisiejszej informacji, czyli snajperki Any. Jest to jedna z założycielek Overwatch, która podczas pewnej misji została zraniona przez Trupią Wdowę i uznana za zmarłą. Tak naprawdę jednak wylizała się z ciężkiej rany, ale straciła prawe oko. Choć postanowiła, że będzie udawać martwą, z czasem ponownie poczuła, że musi stanąć w obronie najbliższych.

Jest to postać wsparcia, która korzysta z karabinu biotycznego z celownikiem optycznym. Kobieta strzela z niego strzałkami pozwalającymi zarówno na zadawanie obrażeń wrogom, jak i przywracanie zdrowia kolegom z drużyny. Ponadto Ana dysponuje strzałkami usypiającymi (pozbawia przeciwnika przytomności), strzałkami wzmacniającymi (zapewnia trafionemu sojusznikowi premię do szybkości ruchu, zadawanych obrażeń i redukcji otrzymywanych obrażeń) oraz granatem biotycznym (rani wrogów i leczy towarzyszy na niewielkim obszarze). Na poniższym materiale wideo zaprezentowano wszystkie umiejętności postaci.

Overwatch - snajperka Ana nową bohaterką - ilustracja #4