Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2016, 16:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pierwsze recenzje Overwatch to praktycznie same dziesiątki

Od wczoraj możemy cieszyć się grą Overwatch, która zadebiutowała na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach. Dziś pojawiły się pierwsze recenzje, według których Blizzard stworzył rewelacyjną produkcję.

Overwatch to pierwszy FPS Blizzarda. - Pierwsze recenzje Overwatch to praktycznie same dziesiątki - wiadomość - 2016-05-25
Overwatch to pierwszy FPS Blizzarda.

Wczoraj na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych zadebiutowała strzelanka Overwatch autorstwa studia Blizzard Entertainment. W sieci pojawiły się już jej pierwsze recenzje, według których mamy do czynienia nie tyle z bardzo dobrą produkcją, co wręcz rewelacyjnym shooterem – jednym z najlepszych w historii. Wiele serwisów wstrzymało się jeszcze z wystawieniem końcowej oceny. My także opublikujemy stosowny tekst dopiero w następny wtorek, w końcu to gra sieciowa, więc potrzeba na nią trochę czasu. Niemniej redaktorzy kilku znanych witryn wyrazili już swoje zdanie.

Jak widać po poniższych ocenach, wychwalane jest dosłownie wszystko – od barwnych postaci, przez przyjemną oprawę graficzną i rozgrywkę, która idealnie nadaje się do zabawy zarówno ze znajomymi, jak i z losowymi osobami, aż po proste zasady i przystępny gameplay, pozwalający cieszyć się grą nawet strzelankowym laikom. Minusem są mikrotransakcje, których obecność przeszkadza niektórym recenzentom, choć należy zaznaczyć, że dotyczą one rzeczy czysto kosmetycznych.

Krótko pisząc, niezbyt często spotykamy się z grami, które wywołują wśród dziennikarzy tak jednomyślne opinie. Zobaczymy jeszcze, co na temat Overwatch powiedzą recenzenci, którzy dali sobie więcej czasu, ale tak czy siak, początek nowej marki Blizzarda jest nad wyraz udany.

Wybrane recenzje Overwatch:

Overwatch to sieciowa strzelanka, w której w ręce graczy oddano szereg postaci dysponujących odmiennymi zdolnościami. Podczas rozgrywki możemy się między nimi przełączać, dopasowując się do obecnej sytuacji panującej na polu walki. Tytuł oferuje kilka trybów gry na dwunastu mapach, a w czerwcu ma zadebiutować aktualizacja dodająca tryb Rywalizacji dla szczególnie wymagających graczy. Ponadto wszystkie nadchodzące dodatki z mapami i postaciami zostaną udostępnione przez dewelopera za darmo.