Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2016, 14:37

Wieści ze świata (Valve Software, CryEngine, PlayStation 4, Rocket League, Smite, SNOW) 25/5/2016

Dziś piszemy o pozwaniu Valve Software przez transseksualną byłą pracowniczkę, udostępnieniu za darmo kodu źródłowego CryEngine 5.1, prognozach sprzedaży PlayStation 4, funkcji cross-platform w Rocket League na PC i XOne, liczbie graczy w Smite oraz o dodaniu snowboardu i skuterów śnieżnych w aktualizacji do SNOW. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Valve pozwane przez transseksualną byłą pracownicę

Transseksualna była pracowniczka pozwała firmę Valve Software i zażądała nieco ponad 3 milionów dolarów odszkodowania (dzięki, Polygon). Pierwszą przyczyną jest zniewaga – bezpośredni przełożony miał wyrażać się o powodzie, używając rodzaju nijakiego (ang. it) zamiast żeńskiego. Ponadto pracowniczka uważa, że została nieuczciwie zwolniona po tym, jak wniosła do działu kadr zażalenie w sprawie korzystania przez firmę z usług amatorskich tłumaczy, którzy nie otrzymują wynagrodzenia. W oficjalnej odpowiedzi na pozew Valve zaprzeczyło wszystkim zarzutom.

Kod źródłowy silnika CryEngine 5.1 dostępny za darmo

Firma Crytek udostępniła dla wszystkich kod źródłowy silnika CryEngine V (niedawno zaktualizowanego do wersji 5.1). Jest on oferowany w modelu „zapłać ile chcesz”, co oznacza, że każdy deweloper może zupełnie za darmo wykorzystać tę słynną technologię, by tworzyć komercyjne gry (trzeba tylko pamiętać o postanowieniach umowy licencyjnej). CryEngine V możecie pobrać stąd lub stąd.

Wieści ze świata (Valve Software, CryEngine, PlayStation 4, Rocket League, Smite, SNOW) 25/5/2016 - ilustracja #1

Sony zamierza sprzedać 20 mln PlayStation 4 w 10 miesięcy

Firma Sony podzieliła się prognozami na resztę bieżącego roku finansowego (dzięki, GameSpot). Japoński gigant przewiduje, że do 31 marca 2017 roku uda mu się rozprowadzić jeszcze 20 milionów konsol PlayStation 4. W ten sposób całkowita sprzedaż urządzenia osiągnęłaby pułap ok. 60 milionów egzemplarzy (stan na koniec kwietnia wynosił ok. 40 milionów sztuk).

Rocket League z funkcją cross-platform na PC i XOne

Studio Psyonix wypuściło Title Update 6 / patch 1.18 do gry Rocket League, który wprowadza funkcję cross-platform między PC (Steam) i XOne. Innymi słowy, użytkownicy tych dwóch platform sprzętoywch mogą odtąd bawić się razem w trybie multiplayer. Oprócz tego łatka eliminuje parę błędów – to ostatnie dotyczy również wersji PS4. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Smite ma 20 milionów graczy

Studio Hi-Rez pochwaliło się, że Smite – trzecioosobowa MOBA z bogami w roli głównej – ma już 20 milionów zarejestrowanych graczy. Tym samym nastąpił wzrost o 6 milionów od stycznia i o 10 milionów od lipca ubiegłego roku.

Skutery śnieżne i snowboard dodane do SNOW w patchu

Studio Poppermost Productions wypuściło kolejną dużą aktualizację do gry SNOW – symulatora sportów zimowych, który obecnie jest oferowany w ramach otwartych beta-testów we wczesnym dostępie na Steamie. Nowa łatka, oznaczona numerem 0.8, przede wszystkim wprowadza do gry możliwość jeżdżenia na snowboardzie i skuterach śnieżnych. Oprócz tego dodano Mountain Store (na przyszły użytek), wyeliminowano dziesiątki niedoróbek oraz przemodelowano interfejs tu i ówdzie. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej