Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONE
Okładka Skylar & Plux: Adventure on Clover Island (PS4)
OkładkaSkylar & Plux: Adventure on Clover Island (PS4)

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island

Kolorowa, trójwymiarowa platformówka zrealizowana w klasycznym stylu. Akcja Skylar & Plux: Adventure on Clover Island toczy się na archipelagu tropikalnych wysepek, gdzie mieści się baza szalonego naukowca. Usiłuje on stworzyć broń, która umożliwi mu podbicie świata.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island Premiera

19maj2017

PC PS4 XONE

Gry podobne do Skylar & Plux: Adventure on Clover Island

Ratchet & Clank

Knack

Yooka-Laylee

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island to wydana na platformę PC, PS4 i XONE oldskulowa platformówka 3D. Grę opracowało studio Right Nice Games.

Fabuła

Akcja toczy się na archipelagu tropikalnych wysepek, gdzie mieści się baza wyglądającego jak żywy monitor szalonego naukowca, znanego jako CRT. W jego tajnych laboratoriach przeprowadzane są eksperymenty wojskowe, mające zapewnić mu narzędzia potrzebne do podbicia świata. Najbardziej obiecującym z tych projektów jest człekokształtna kotka imieniem Skylar, genetycznie zmodyfikowana i wyposażona w cybernetyczne części. Wszystko to uczyniło z niej broń o wielkim potencjale bojowym.

Kampania zaczyna się, gdy Skylar postanawia zbuntować się przeciwko swojemu stwórcy i ucieka z laboratorium. Początkowo jej priorytetem jest tylko przetrwanie, ale szybko zrozumie, że prawdziwą wolność zapewni jej wyłącznie pokonanie złego CRT.

Mechanika

Opracowane z myślą o platformie PC, PS4 i XONE Skylar & Plux: Adventure on Clover Island to klasycznie zrealizowana trójwymiarowa platformówka, wzorowana na starych produkcjach z tego gatunku, wydanych na takie konsole jak PlayStation czy Nintendo 64. Podczas zabawy gracz kontroluje Skylar, obserwując wydarzenia z perspektywy trzecioosobowej. Naszym zadaniem jest eksplorowanie dużych, otwartych map, omijanie pułapek oraz eliminowanie wrogów za pomocą zręcznościowego systemu walki, zarówno w zwarciu, jak i korzystając z różnorodnej broni dystansowej.

Istotną rolę odgrywa także kolekcjonowanie porozrzucanych po świecie przedmiotów. Niektóre z nich służą jedynie do podbicia wyników punktowych, a inne zapewniają przydatne bonusy. Do tej drugiej kategorii należą przede wszystkim ulepszenia cybernetycznych części bohaterki, pozwalające odblokować dodatkowe funkcje – np. magnetyczna rękawica czy plecak odrzutowy.

W przygodach towarzyszy nam sterowana przez sztuczną inteligencję sowa imieniem Plux. Służy ona pomocą w walce i rozwiązywaniu okazjonalnych zagadek logicznych.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Skylar & Plux: Adventure on Clover Island

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2500 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE