Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2014, 12:20

autor: Artur Raciborski

Smite – oficjalna premiera darmowej gry typu MOBA

25 marca miała miejsce premiera gry Smite, czyli darmowego tytułu z gatunku MOBA. Z tej okazji studio Hi-Rez zorganizuje turniej Launch Tournament, w którym będzie można wygrać nawet 200 tysięcy dolarów. Oprócz tego prezentujemy wam infografikę z otwartej bety, a także nowy zwiastun.

Smite jest darmową grą typu MOBA, dostępną tylko na PC. - Smite – oficjalna premiera darmowej gry typu MOBA - wiadomość - 2014-03-26
Smite jest darmową grą typu MOBA, dostępną tylko na PC.
Smite w skrócie:
  • grę stworzyło studio Hi-Rez,
  • jest to gra free-to-play z gatunku MOBA. Gracze wcielają się w jedno z wielu bóstw i biorą udział w walkach PvP,
  • w Smite obserwujemy akcję z perspektywy trzeciej osoby, a nie w rzucie z góry, jak to zwykle bywa w tego rodzaju grach,
  • z okazji premiery gry zorganizowany zostanie turniej, w którym będzie można wygrać 200 tysięcy dolarów.

Smite, darmowa gra z gatunku MOBA, doczekała się wczoraj oficjalnej premiery w Ameryce i Europie. Tytuł pojawił się jak na razie w angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i niemieckiej wersji językowej, tylko na komputery PC. Z okazji premiery gry, studio Hi-Rez przygotowało dla fanów kilka atrakcji. Przede wszystkim, twórcy zorganizują turniej Launch Tournament, w którym będzie można wygrać aż 200 tysięcy dolarów. Zawody zaczną się już w piątek 28 marca, a zakończą w niedzielę 30 marca. Co ciekawe, połowa sumy 200 000 dolarów pochodzi z mikrotransakcji, których dokonali gracze w czasie trwania otwartej bety. W turnieju zmierzy się osiem zespołów (po cztery z Europy i Ameryki), które wyłonione zostały z organizowanych cotygodniowo zawodów SMITE Weekly Tournament Series. Całe wydarzenie odbędzie się w Atlancie, w stanie Georgia i będzie można obejrzeć je na żywo, za pośrednictwem Twitch.tv, pod tym adresem.

Z pozoru Smite to zwykła gra MOBA, w której wybieramy postać z długiej listy bohaterów, a następnie toczymy walki w rozgrywkach zespołowych PvP. Jednak tym, co niewątpliwie wyróżnia Smite na tle innych produkcji typu MOBA, jest widok z trzeciej osoby, który odświeża konwencję tego rodzaju gier. Tytułowi pomogły również odwołania do mitologii, a więc nie dziwi ogromne zainteresowanie społeczności graczy oraz fakt, że otwarte betatesty przyciągnęły przed ekrany monitorów około 3 mln ludzi. Poniżej prezentujemy wam piękną infografikę z openy bety, na której możecie dojrzeć wiele interesujących ciekawostek.

Gra jest gotowa do pobrania, znajdziecie ją na oficjalnej stronie tytułu. Na deser prezentujemy wam jeszcze filmowy zwiastun, przygotowany przez studio Hi-Rez.