Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2014, 12:20

autor: Orbech

Smite – oficjalna premiera darmowej gry typu MOBA

25 marca miała miejsce premiera gry Smite, czyli darmowego tytułu z gatunku MOBA. Z tej okazji studio Hi-Rez zorganizuje turniej Launch Tournament, w którym będzie można wygrać nawet 200 tysięcy dolarów. Oprócz tego prezentujemy wam infografikę z otwartej bety, a także nowy zwiastun.

Smite jest darmową grą typu MOBA, dostępną tylko na PC. - Smite – oficjalna premiera darmowej gry typu MOBA - wiadomość - 2014-03-26
Smite jest darmową grą typu MOBA, dostępną tylko na PC.
Smite w skrócie:
  • grę stworzyło studio Hi-Rez,
  • jest to gra free-to-play z gatunku MOBA. Gracze wcielają się w jedno z wielu bóstw i biorą udział w walkach PvP,
  • w Smite obserwujemy akcję z perspektywy trzeciej osoby, a nie w rzucie z góry, jak to zwykle bywa w tego rodzaju grach,
  • z okazji premiery gry zorganizowany zostanie turniej, w którym będzie można wygrać 200 tysięcy dolarów.

Smite, darmowa gra z gatunku MOBA, doczekała się wczoraj oficjalnej premiery w Ameryce i Europie. Tytuł pojawił się jak na razie w angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i niemieckiej wersji językowej, tylko na komputery PC. Z okazji premiery gry, studio Hi-Rez przygotowało dla fanów kilka atrakcji. Przede wszystkim, twórcy zorganizują turniej Launch Tournament, w którym będzie można wygrać aż 200 tysięcy dolarów. Zawody zaczną się już w piątek 28 marca, a zakończą w niedzielę 30 marca. Co ciekawe, połowa sumy 200 000 dolarów pochodzi z mikrotransakcji, których dokonali gracze w czasie trwania otwartej bety. W turnieju zmierzy się osiem zespołów (po cztery z Europy i Ameryki), które wyłonione zostały z organizowanych cotygodniowo zawodów SMITE Weekly Tournament Series. Całe wydarzenie odbędzie się w Atlancie, w stanie Georgia i będzie można obejrzeć je na żywo, za pośrednictwem Twitch.tv, pod tym adresem.

Z pozoru Smite to zwykła gra MOBA, w której wybieramy postać z długiej listy bohaterów, a następnie toczymy walki w rozgrywkach zespołowych PvP. Jednak tym, co niewątpliwie wyróżnia Smite na tle innych produkcji typu MOBA, jest widok z trzeciej osoby, który odświeża konwencję tego rodzaju gier. Tytułowi pomogły również odwołania do mitologii, a więc nie dziwi ogromne zainteresowanie społeczności graczy oraz fakt, że otwarte betatesty przyciągnęły przed ekrany monitorów około 3 mln ludzi. Poniżej prezentujemy wam piękną infografikę z openy bety, na której możecie dojrzeć wiele interesujących ciekawostek.

Smite – oficjalna premiera darmowej gry typu MOBA - ilustracja #2

Gra jest gotowa do pobrania, znajdziecie ją na oficjalnej stronie tytułu. Na deser prezentujemy wam jeszcze filmowy zwiastun, przygotowany przez studio Hi-Rez.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Smite

Smite