Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Jupiter Hell (PC)

Jupiter Hell PC

Turowa gra RPG typu roguelike, określana mianem duchowego spadkobiercy DoomRL. Tak jak tamten projekt Jupiter Hell stworzone zostało w studiu ChaosForge. Akcja gry toczy się wewnątrz baz zlokalizowanych na kilku księżycach Jowisza.

RPG | science fiction | turowe | roguelike | widok izometryczny | polskie | indie

PC Windows
Okładka Jupiter Hell (PC)

producent: ChaosForge

wydawca: ChaosForge

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1sierpnia2019

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Jupiter Hell to wydane na platformę PC turowy RPG typu roguelike. Jest to duchowy spadkobierca darmowej gry DoomRL i oba projekty wyszły spod rąk pracowników studia ChaosForge.

Fabuła

Akcja Jupiter Hell toczy się wewnątrz baz zlokalizowanych na kilku księżycach orbitujących wokół Jowisza. W ich pobliżu otwarte zostają bramy piekielne, przez które zaczynają się wylewać fale demonów. My wcielamy się w samotnego komandosa, który staje się ostatnią nadzieją na powstrzymanie inwazji.

Mechanika

Wydane na PC Jupiter Hell to klasyczne turowe roguelike, wiec zabawa sprowadza się do przedzierania się przez pełne potworów poziomy. Wszystkie mapy, pomieszczenia, wydarzenia oraz lokalizacje pułapek i wrogów generowane są losowo. Co ciekawe, otrzymujemy dostęp do kilku takich generatorów, przynoszących mocno odmienne rezultaty. Gra oferuje kampanię z konkretnymi misjami rozwijającymi główne wątki fabularne, ale podczas zabawy mamy także możliwość wypełnienia masy losowych zadań pobocznych.

Pomimo turowego systemu rozgrywki Jupiter Hell zostało opracowane tak, aby zabawa toczyła się w szybkim tempie. Większość czasu spędzamy na walce z różnorodnymi potworami, z których wiele wymaga zastosowania unikalnych taktyk. Do naszej dyspozycji oddano potężny arsenał uzbrojenia oraz spory wybór zwiększających możliwości bojowe przedmiotów.

Jak na roguelike’a przystało, każda śmierć bohatera jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie przygody od nowa. Ponadto gra oferuje bardzo wysoki poziom trudności, ale jednocześnie jest pod tym względem sprawiedliwa i porażki zawsze są winą naszych własnych błędów. Każdy zgon postaci służy tym samym jako lekcja, która umożliwia nam skuteczniejszą rozgrywkę przy kolejnych podejściach

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Jupiter Hell

12+

Wymagania sprzętowe Jupiter Hell

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Dual Core, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

Jupiter Hell nowym turowym roguelike od autorów DoomRL
Jupiter Hell nowym turowym roguelike od autorów DoomRL

wiadomość20 marca 2016

Autorzy DoomRL, czyli jednej z najlepszych darmowych gier roguelike pracują nad komercyjnym następcą, który otrzymał tytuł Jupiter Hell.