Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Star Renegades (PC)

Star Renegades PC

Turowa gra RPG z elementami strategii i roguelike. Gracze dowodzą członkami rebelii walczącej ze złym imperium. Produkcja oferuje zmagania w losowo generowanych misjach i rozwijających się przeciwników.

RPG | science fiction | turowe | roguelike | taktyczne | elementy strategiczne | indie | Xbox Game Pass

PC Windows
Okładka Star Renegades (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

8września2020

8września2020

Steam

W 2016 roku na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych ukazała się gra Halcyon 6: Starbase Commander od niewielkiego studia Massive Damage. Produkcja spotkała się z pozytywnym odbiorem, więc zachęceni sukcesem deweloperzy przygotowali drugi projekt na platformę PC, zatytułowany Star Renegades.

Mechanika

Opisywana produkcja jest taktyczną grą RPG roguelike, w której dowodzimy członkami rebelii walczącej ze złym imperium. Rozgrywka skupia się na wykonywaniu misji, które zazwyczaj polegają na toczeniu pojedynków z inteligentnymi i stale rozwijającymi się przeciwnikami. Zadania są losowo generowane, co w połączeniu ze wspomnianymi stale ewoluującymi wrogami sprawia, że zabawa za każdym razem przebiega nieco inaczej, jest wymagająca, a śmierć jest na porządku dziennym. Warto jednak utrzymywać swoich podwładnych przy życiu jak najdłużej. Członkowie naszej ekipy z czasem zawiązują bowiem przyjaźnie, a nawet głębsze relacje, z których może się zrodzić dziecko – dołącza ono do naszych szeregów jako kolejna unikalna postać.

Walka odbywa się turach. Deweloperzy przygotowali system Reactive Time Battle, premiujący elastyczność i dostosowywanie taktyki do zmieniającej się sytuacji. Podczas starcia staramy się na różne sposoby pokrzyżować szyki przeciwnika, czy to wykonując combosy, kontratakując czy przerywając jego turę.

Kwestie techniczne

Podobnie jak Halcyon 6: Starbase Commander, poprzednia produkcja studia Massive Damage, Star Renegades zostało stworzone w technice pixel-art, naśladującej stare tytuły z czasów maszyn 8- i 16-bitowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Star Renegades

12+

Wymagania sprzętowe Star Renegades

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-3220T 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 820 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon RX 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7
  • Zalecane: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 570 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit