Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSANDPS4PCXONESwitch
Okładka Nowhere Prophet (iOS)
OkładkaNowhere Prophet (iOS)

Nowhere Prophet

Dwuwymiarowy, postapokaliptyczny roguelike, wyróżniający się turowym systemem walki inspirowanym karciankami. W Nowhere Prophet stajemy na czele grupy wędrowców, przemierzających zniszczony świat w poszukiwaniu mitycznej Krypty.

RPG | roguelike | postapokalipsa | 2D | karciane | elementy strategiczne | indie | Xbox Game Pass

Nowhere Prophet Premiera

19lip2019

PC

29lip2020

XONE

30lip2020

PS4 Switch

2022

AND iOS

Nowhere Prophet to postapokaliptyczna gra typu roguelike z systemem walki bazującym na rozwiązaniach znanych z karcianek. Grę opracowało niemieckie studio Sharkbomb Studios, mające w dorobku pozycje takie jak Hipster Zombies i Touch of Death.

Fabuła

Akcja Nowhere Prophet rozgrywa się w futurystycznym uniwersum. Wielka technologiczna katastrofa doprowadziła świat na skraj upadku. Gracze trafiają na Somę – jałową i praktycznie pozbawioną surowców planetę. Cała jej cywilizacja poszła w rozsypkę, a resztki ludzkości dzielą się na niewielkie grupki walczące o przetrwanie.

Gracz wciela się w tzw. Proroka i staje na czele grupy, której celem jest dotarcie do mitycznej Krypty – bezpiecznego schronu, w którym, jak sugerują plotki, można w dalszym ciągu swobodnie korzystać z technologicznych zdobyczy.

Mechanika

Podstawą rozgrywki w Nowhere Prophet jest eksploracja proceduralnie generowanego świata. Cała prowadzona przez gracza ekspedycja musi posiadać stosowne wyposażenie. Tylko wtedy możliwe będzie dotarcie do kolejnych lokacji, zarówno tych ważnych z punktu widzenia fabuły, jak i mniej istotnych, bogatych w losowe wydarzenia i starcia.

W odwiedzanych lokacjach znaleźć można sprzęt oraz informacje, dzięki którym szanse na powodzenie kolejnej ekspedycji wzrastają. Bardzo ważne są także kontakty z napotkanymi postaciami. Można rekrutować je do swojej grupy, by zwiększyć swoje szanse w walce, lub po prostu je okraść w celu pozyskania dodatkowych zasobów.

Istotną rolę w rozgrywce odgrywa także walka. Twórcy Nowhere Prophet postawili na rozwiązania znane z turowych karcianek, a nacisk położony został na taktyczną stronę potyczek. Do starć gracze wykorzystują karty konwoju, które, umieszczone na polu walki, atakują przeciwnika. Oczywiście każdy uczestnik starcia odnosi obrażenia, a śmierć jest permanentna. Utrata zbyt wielu jednostek może więc poważnie odbić się na szansach na powodzenie kolejnych ekspedycji.

Z każdą wyprawą Prorok zdobywa doświadczenie. Kolejne osiągane poziomy dają mu dostęp do nowych zdolności oraz coraz lepszych kart, które można wykorzystać w walce.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną Nowhere Prophet jest dwuwymiarowa szata graficzna utrzymana w futurystycznym stylu. Na wzmiankę zasługuje też postapokaliptyczny klimat, dodający rozgrywce dramatyzmu i autentyczności.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nowhere Prophet: 12+

Nowhere Prophet Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7/10
PC
AND
iOS
XONE
PS4
Switch