Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS4XONE
Okładka We Are the Plague (Switch)
OkładkaWe Are the Plague (Switch)

We Are the Plague

Plague in Us

Dwuwymiarowa, taktyczna gra RPG, osadzona w świecie zniszczonym przez nieznaną zarazę. Bohater gracza staje po stronie zła, dołączając do sług plagi i pomagając tępić resztki ludzkości. Za produkcją stoi gdyńskie studio Forever Entertainment.

RPG | fantasy | taktyczne | 2D | elementy strategiczne | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Are the Plague Premiera

Plague In Us to taktyczna gra RPG osadzona w świecie zniszczonym przez zarazę, gdzie gracz wciela się w jej sojusznika. Za tytuł odpowiada pochodzące z Gdyni studio Forever Entertainment mające na swoim koncie takie tytuły jak Merchant of Kaidan czy Sparkle 3 Genesis.

Fabuła

W grze wcielamy się w schizofreniczną postać, która żyje w czasach dotkniętych przez tajemniczą i śmiertelną epidemię, zbierającą żniwo wszędzie tam, gdzie się pojawi. Decydujemy się stanąć po jej stronie. Wszystko dlatego, że wypełnia nas płomień zemsty i słyszymy nieustające podszepty w naszej głowie nakłaniające nas do tego.

Stopniowo stajemy się uosobieniem zarazy, kiedy to nasze ciało przekształca się w broń, a my dostajemy specjalne moce ułatwiające nam sianie zniszczenia i przekabacanie kolejnych wyznawców do podążania naszą ścieżką.

Mechanika

Gra oferuje kampanię dla jednego gracza. Naszym zadaniem jako poplecznika zarazy jest przemierzać lokacje w poszukiwaniu pozostałych przy życiu ludzi. Przed nami zniszczone miasta, zdewastowane twierdze i pustkowia. Samą eksplorację widzimy z rzutu izometrycznego. Wybór, do jakiej lokacji chcemy się wybrać, odbywa się na poziomie mapy świata.

Na początku samotnie przemierzamy świat gry, jednak z biegiem postępu fabuły na naszej drodze spotykamy postacie, zaślepione przez plagę i nasze słowa, które skłonne są dołączyć do naszej krucjaty przeciwko ludzkości. Każdy z tych bohaterów oferuje inny wachlarz możliwości i akcji w czasie walki. Jest to przydatne, gdyż po odnalezieniu żywej istoty, która oparła się zarazie naszym zadaniem jest jej wyeliminowanie. Odbywa się to poprzez rozegranie taktycznej bitwy turowej, ukazanej z perspektywy bocznej, jak to miało miejsce np. w Darkest Dungeon.

Twórcy postawili również na możliwość modyfikacji postaci i jej rozwój. Za postęp fabularny oraz wygrane walki dostajemy punkty doświadczenia, które wydać możemy na zwiększenie poziomu danej umiejętności bądź naukę nowej. W trakcie gry zdobywamy też różne przedmioty wzmacniające naszą postać, jak np. specjalne runy do broni czy tatuaże, którymi pokryć możemy nasze ciało i zdobyć przy tym unikalne cechy. Nie braknie też typowych znajdziek w postaci zwojów z czarami, eliksirów leczenia czy specjalnych ksiąg.

Kwestie techniczne

Elementem wyróżniającym The Plague In Us jest dwuwymiarowa, ręcznie rysowana grafika. Całości klimatu dodaje również ścieżka dźwiękowa z gatunku ambient, podkreślająca beznadzieję i okrucieństwo świata, w którym przyszło nam się znaleźć.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe We Are the Plague: 18+

We Are the Plague Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki GeForce GT 320M lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch