Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 12:53

autor: Bartosz Świątek

PlayStation platformą gier AAA – indyki się nie sprzedają

Mike Rose z firmy No More Robots stwierdził na Twitterze, że gra Nowhere Prophet sprzedała się na PS4 dwudziestokrotnie gorzej niż na Nintendo Switch. Omawiany tytuł niezależny radzi sobie lepiej także na Xboksie One.

PlayStation platformą gier AAA – indyki się nie sprzedają - ilustracja #1
Nowhere Prophet nie radzi sobie najlepiej na PS4.

W SKRÓCIE:

  1. Nowhere Prohpet w wersji na PS4 sprzedaje się znacznie gorzej od wydań na Nintendo Switch oraz Xboksa One;
  2. wyniki są na tyle słabe, że kolejne produkcje wydawcy No More Robots mogą nie trafić na konsolę Sony;
  3. problemem jest najprawdopodobniej m.in. kiepska widoczność gier niezależnych w PlayStation Store.

Mike Rose z firmy No More Robots – wydawcy m.in. Descenders, Hypnospace Outlaw oraz Nowhere Prophet – podzielił się na Twitterze wynikami sprzedaży ostatniej z gier na PlayStation 4. Mowa o statystykach z premierowego weekendu. Okazuje się, że na platformie Sony produkcja cieszy się dwudziestokrotnie mniejszym zainteresowaniem niż na Nintendo Switch.

Różnica jest kolosalna. Warto odnotować, że wspomniana produkcja radzi sobie lepiej także w ekosystemie stworzonym przez Microsoft. Wyniki na PS4 są na tyle słabe, że Mike Rose powątpiewa, czy kolejne tytuły z katalogu wydawniczego jego firmy w ogóle trafią na platformę Sony (pomijając Descenders, którego premiera jest już zaplanowana).

Co jest powodem tak kiepskiej sprzedaży na PS4, pomimo olbrzymiej bazy użytkowników (konsola sprzedała się już w ponad 112 milionach egzemplarzy)? Zdaniem Adrii Carrasco – założyciela i szefa firmy wydawniczej Another Indie – jest to kwestia m.in. bardzo kiepskiej widoczności „indyków” w PlayStation Store. Zwraca on też uwagę, że bardzo ciężko jest się załapać na wyprzedaże organizowane na platformie.

  1. PlayStation Store – strona oficjalna
  2. No More Robots – strona oficjalna