Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSPC
Okładka Halcyon 6: Starbase Commander (iOS)

Halcyon 6: Starbase Commander

Opracowana przez niewielkie studio Massive Damage kosmiczna strategia z elementami RPG. Fabuła Halcyon 6: Starbase Commander opowiada o zagrażającej Ziemi inwazji kosmitów.

Strategiczne | science fiction | elementy RPG | 2D | indie

Okładka Halcyon 6: Starbase Commander (iOS)

data premiery gry:

9wrz2016

PC

20paź2017

iOS

Halcyon 6: Starbase Commander na PC i iOS to strategiczna gra RPG od niewielkiego studia Massive Damage, znanego z mobilnego zombie MMO Please Stay Calm. W tym przypadku deweloperzy porzucili tematykę nieumarłych na rzecz science fiction.

Fabuła

Historia Halcyon 6: Starbase Commander opowiada o zagrażającej Ziemi inwazji kosmitów. By powstrzymać niebezpieczeństwo, ludzie udają się na pozostawioną przez pradawną rasę stację kosmiczną zwaną Halcyon 6. To ona jest kluczem do rozwiązania problemów, gdyż umożliwia odkrycie nowych technologii oraz nawiązanie sojuszów z innymi rasami, które mogłyby pomóc w walce z najeźdźcami.

Mechanika

Produkcja studia Massive Damage jest niecodzienną, dwuwymiarową strategią z elementami RPG, inspirowaną takimi grami jak Master of Orion, XCOM i FTL: Faster Than Light. Podczas rozgrywki wcielamy się w dowódcę zarządzającego całym kompleksem, statkami kosmicznymi oraz ludźmi pracującymi na stacji. Główną atrakcją jest eksploracja losowo generowanej galaktyki w poszukiwaniu surowców, które mogą się przydać do rozbudowy bazy oraz wynalezienia pomocnych technologii. Tego typu wyprawy wiążą się jednak z wielkim ryzykiem, gdyż w każdej chwili możemy zostać zaatakowani przez Obcych.

Starcia odbywają się w przestrzeni kosmicznej. Wówczas naprzeciw siebie stają statki, ale zagrożenie czyha także na powierzchniach planet, gdzie nasi podwładni stają do bezpośredniej walki z wrogami. W obu przypadkach bitwy rozgrywamy w systemie turowym, wybierając podczas rundy odpowiednie czynności z rozwijanego menu. Co ciekawe, wachlarz zdolności zależy od składu załogi statku. Każda z postaci jest bowiem inna – różnią się charakterem oraz umiejętnościami. Uzupełnieniem tego wszystkiego jest system dyplomacji.

Tryby gry

Rozgrywka w Halcyon 6: Starbase Commander przeznaczona jest dla pojedynczego gracza. W grze wykorzystano jednak ciekawy system, urozmaicający i zwiększający dynamikę zabawy. Generuje on poszczególne zadania na podstawie naszych poczynań – na wygląd kolejnych misji wpływa m.in. poziom rozbudowania bazy, cechy oficerów czy też kwestie dyplomatyczne.

Kwestie techniczne

Halcyon 6: Starbase Commander na PC i iOS nie jest zaawansowaną technicznie produkcją, ale deweloperzy zatroszczyli się o charakterystyczny styl, łączący technikę pixel art z widowiskowymi efektami specjalnymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Halcyon 6: Starbase Commander

Wymagania wiekowe Halcyon 6: Starbase Commander

12+

Wymagania sprzętowe Halcyon 6: Starbase Commander

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 5700 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

Kosmiczna strategia/RPG Halcyon 6: Starbase Commander wkrótce w Steam Early Access
Kosmiczna strategia/RPG Halcyon 6: Starbase Commander wkrótce w Steam Early Access

wiadomość11 kwietnia 2016

21 kwietnia bieżącego roku do oferty Steam Early Access trafi kosmiczna strategia z elementami RPG Halcyon 6: Starbase Commander. Podczas zabawy będziemy musieli rozwinąć kosmiczną bazę i powstrzymać obcych.

PC
iOS