Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Halcyon 6: Starbase Commander (PC)

Halcyon 6: Starbase Commander

Halcyon 6: Lightspeed Edition

Opracowana przez niewielkie studio Massive Damage kosmiczna strategia z elementami RPG. Fabuła Halcyon 6: Starbase Commander opowiada o zagrażającej Ziemi inwazji kosmitów. Aby powstrzymać zbliżające się niebezpieczeństwo, ludzie udają się na pradawną stację kosmiczną Halcyon 6.

Strategiczne | science fiction | elementy RPG | 2D | indie | EA Play

Okładka Halcyon 6: Starbase Commander (PC)

data premiery gry:

9wrz2016

PC

20paź2017

iOS

Halcyon 6: Starbase Commander to strategiczna gra RPG od niewielkiego studia Massive Damage, znanego z mobilnego zombie MMO Please Stay Calm. W tym przypadku deweloperzy porzucili tematykę nieumarłych na rzecz science fiction.

Halcyon 6: Lightspeed Edition

Gra po premierze doczekała się szeregu poprawek i rozszerzeń, zebranych ostatecznie pod postacią Halcyon 6: Lightspeed Edition. Wśród wprowadzonych zmian znalazły się aktualizacje zatytułowane Combat & Customization, Diplomatic Diversions, Loot’em Up oraz Morale Booster, a także mnóstwo pomniejszych modyfikacji: uproszczono i przyspieszono postępy w kampanii fabularnej, zmodyfikowano walkę i podniesiono poziom trudności, uproszczono interfejs i nie tylko.

Fabuła

Historia Halcyon 6 opowiada o zagrażającej Ziemi inwazji kosmitów. By powstrzymać niebezpieczeństwo, ludzie udają się na pozostawioną przez pradawną rasę stację kosmiczną zwaną Halcyon 6. To ona jest kluczem do rozwiązania problemów, gdyż umożliwia odkrycie nowych technologii oraz nawiązanie sojuszów z innymi rasami, które mogłyby pomóc w walce z najeźdźcami.

Mechanika

Produkcja studia Massive Damage jest niecodzienną, dwuwymiarową strategią z elementami RPG, inspirowaną takimi grami jak Master of Orion, XCOM i FTL: Faster Than Light. Podczas rozgrywki wcielamy się w dowódcę zarządzającego całym kompleksem, statkami kosmicznymi oraz ludźmi pracującymi na stacji. Główną atrakcją jest eksploracja losowo generowanej galaktyki w poszukiwaniu surowców, które mogą się przydać do rozbudowy bazy oraz wynalezienia pomocnych technologii. Tego typu wyprawy wiążą się jednak z wielkim ryzykiem, gdyż w każdej chwili możemy zostać zaatakowani przez Obcych.

Starcia odbywają się w przestrzeni kosmicznej. Wówczas naprzeciw siebie stają statki, ale zagrożenie czyha także na powierzchniach planet, gdzie nasi podwładni stają do bezpośredniej walki z wrogami. W obu przypadkach bitwy rozgrywamy w systemie turowym, wybierając podczas rundy odpowiednie czynności z rozwijanego menu. Co ciekawe, wachlarz zdolności zależy od składu załogi statku. Każda z postaci jest bowiem inna – różnią się charakterem oraz umiejętnościami. Uzupełnieniem tego wszystkiego jest system dyplomacji.

Tryby gry

Rozgrywka w Halcyon 6: Starbase Commander przeznaczona jest dla pojedynczego gracza. W grze wykorzystano jednak ciekawy system, urozmaicający i zwiększający dynamikę zabawy. Generuje on poszczególne zadania na podstawie naszych poczynań – na wygląd kolejnych misji wpływa m.in. poziom rozbudowania bazy, cechy oficerów czy też kwestie dyplomatyczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Halcyon 6: Starbase Commander

Wymagania wiekowe Halcyon 6: Starbase Commander

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Halcyon 6: Starbase Commander

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 5700 lub lepsza
 • 400 MB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
 • 400 MB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
Kolejna gra od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Kolejna gra od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość11 lutego 2021

Dziś od godziny 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store będzie można zdobyć za darmo grę Halcyon 6: Lightspeed Edition. Tytuł pozostanie dostępny bezpłatnie do 18 lutego.

Kosmiczna strategia/RPG Halcyon 6: Starbase Commander wkrótce w Steam Early Access
Kosmiczna strategia/RPG Halcyon 6: Starbase Commander wkrótce w Steam Early Access

wiadomość11 kwietnia 2016

21 kwietnia bieżącego roku do oferty Steam Early Access trafi kosmiczna strategia z elementami RPG Halcyon 6: Starbase Commander. Podczas zabawy będziemy musieli rozwinąć kosmiczną bazę i powstrzymać obcych.

PC
iOS