Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2016, 19:43

autor: Góral

Kosmiczna strategia/RPG Halcyon 6: Starbase Commander wkrótce w Steam Early Access

21 kwietnia bieżącego roku do oferty Steam Early Access trafi kosmiczna strategia z elementami RPG Halcyon 6: Starbase Commander. Podczas zabawy będziemy musieli rozwinąć kosmiczną bazę i powstrzymać obcych.

Studio Massive Damage ujawniło na najnowszym zwiastunie gry Halcyon 6: Starbase Commander datę premiery produkcji w Steam Early Access. Ciekawie zapowiadająca się strategia z elementami RPG zadebiutuje we wczesnej wersji 21 kwietnia bieżącego roku. Zapewne jednak większość z Was nie słyszała jeszcze o tym projekcie, więc śpieszymy z kilkoma słowami wyjaśnienia.

Przede wszystkim jest to gra inspirowana takimi klasykami jak Master of Orion, XCOM czy też innym popularnym „indykiem” - FTL: Faster Than Light. Akcja koncentrować będzie się wokół opuszczonej stacji kosmicznej Halcyon 6, pozostawionej przez pradawną rasę prekursorów. Jest ona kluczowym miejscem, które pozwoli zawiązać Federacji New Terran sojusze, odkryć nowe technologie i nie tylko. Wszystko po to, by powstrzymać rasę obcych, zmierzających w kierunku Ziemi.

Jedną z głównych atrakcji Halcyon 6: Starbase Commander mają być kosmiczne walki. - Kosmiczna strategia Halcyon 6: Starbase Commander wkrótce w Steam Early Access - wiadomość - 2016-04-11
Jedną z głównych atrakcji Halcyon 6: Starbase Commander mają być kosmiczne walki.
Halcyon 6: Starbase Commander w skrócie:
  • Dwuwymiarowa kosmiczna strategia-RPG
  • Deweloperem jest studio Massive Damage
  • Produkcja ukaże się w Steam Early Access 21 kwietnia

Halcyon 6: Starbase Commander jest dwuwymiarową produkcją, stworzoną w popularnym wśród niezależnych deweloperów stylu pixel-art. Głównym celem rozgrywki będzie rozbudowywanie bazy, wykorzystując w tym celu surowce pozyskane z m.in. z pobliskich systemów gwiezdnych.

Ogólne założenia to, jedno, ale w praktyce na naszej głowie spoczywać ma szereg rozmaitych rzeczy. Trzeba będzie m.in. przydzielać ludzi do odpowiednich zadań na stacji lub włączać ich do załogi statku, dzięki czemu wpłyniemy chociażby na możliwości prowadzenia walki z obcymi, których nie brakuje w eksplorowanych przez nas lokacjach. Same starcia dzielić mają się na dwa rodzaje – bitwy naziemne, podczas których walczymy bezpośrednio z kosmitami oraz potyczki statków kosmicznych. W obu przypadkach liczyć będzie się przede wszystkim taktyka. Wszystko to uzupełni także system dyplomacji.

W zależności od naszych poczynań, gra stworzy rozmaite wydarzenia w trybie kampanii. Ponadto przy każdym podejściu system losowo wygeneruje członków załogi, otaczające nas galaktyki itd. Nie bez znaczenia mają być również unikalne charaktery naszych podwładnych, co wpływać ma na sposoby ich wykorzystania.

Jak widać szykuje się ciekawa propozycja dla miłośników kosmicznych strategii-RPG, więc trzymamy kciuki i czekamy na debiut w Steam Early Access.