Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2016, 09:25

autor: Entelarmer

Dark Souls III debiutuje na Zachodzie

Dziś na rynkach zachodnich - w tym i w naszym kraju - debiutuje Dark Souls III, czyli ostatnia odsłona słynnej serii gier RPG od studia From Software. Jednocześnie twórcy udostępnili aktualizację 1.1, która znacząco poprawia wydajność gry.

Dark Souls III to według niektórych najlepsza odsłona serii. - Dark Souls III debiutuje na Zachodzie - wiadomość - 2016-04-12
Dark Souls III to według niektórych najlepsza odsłona serii.

Doczekaliśmy się wreszcie zachodniej premiery gry Dark Souls III – ostatniej odsłony serii RPG akcji od studia From Software, zapoczątkowanej w 2011 roku (2009 jeśli liczyć Demon’s Souls). Już wcześniej umożliwiono pobranie plików gry, ważących ok. 25 GB. Czekanie z pewnością dłużyło się niemiłosiernie, jako że od czasu japońskiej premiery dwa tygodnie temu oraz udostępnienia przedpremierowej wersji niektórym youtuberom w sieci pojawiały się liczne filmiki z rozgrywki oraz doniesienia o – jakżeby inaczej – rekordowo szybkim zaliczeniu nowego Dark Souls. Apetyt fanów podsycały również recenzje, w zdecydowanej większości pozytywne (średnia ocen z recenzji w serwisie Metacritic – 90/100). Zdaniem krytyków gra jest godnym pożegnaniem z serią, mimo – a może za sprawą – licznych podobieństw do poprzednich odsłon. Również w naszej recenzji Kwiść zachwala ostatnią część „symulatora umierania”, ostatecznie wystawiając trójce ocenę 9/10. Gra jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla nowych graczy, jednocześnie oferując znany i kochany przez fanów model rozgrywki.

Dobrze wypadają recenzje użytkowników platformy Steam, aczkolwiek nie brakuje też narzekań na problemy techniczne (glicze graficzne, przymusowe wyłączanie się gry) oraz nie najlepszą optymalizację. Jednakże są to opinie o wersji przedpremierowej, a tymczasem From Software wypuściło aktualizację 1.1, która według doniesień miała znacząco poprawiać działanie gry. I rzeczywiście, według testów przeprowadzonych przez serwis Game Debate pierwszy patch pozwala na uruchomienie Dark Souls III w rozdzielczości 1080p i na ustawieniach Ultra na słabszych układach graficznych (dokładniej – GeForce GTX 750Ti) bez spadków liczby wyświetlanych klatek na sekundę poniżej 30. Już wcześniej youtuber JackSepticEye informował na Forum NeoGAF o znaczącej poprawie wydajności, dzięki czemu gra miała utrzymywać stabilne 60 fps-ów, nawet tam, gdzie wcześniej płynność wyświetlania grafiki zauważalnie spadała.

Dark Souls III debiutuje na Zachodzie - ilustracja #3

Dark Souls III to ostatnia odsłona serii gier z gatunku RPG akcji od japońskiego studia FromSoftware. Pierwsza część była inspirowana wcześniejszym Demon’s Souls, prezentując jednak zupełnie nowy świat i historię. Cykl znany jest przede wszystkim ze względnie wysokiego poziomu trudności oraz niebezpośredniego sposobu przedstawienia fabuły, którą poznajemy m.in. poprzez opisy przedmiotów czy elementy lokacji. Ponadto seria wraz z pokrewnym Bloodborne nie rozdziela trybu single player od rozgrywki sieciowej, pozwalając na pokonywanie lokacji w kooperacji z innymi graczami bądź toczenie z nimi pojedynków.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
TWOIM ZDANIEM

Na jakiej platformie wolisz grać w Dark Souls III?

PC.
70,8%
PlayStation 4.
22,9%
Xbox One.
6,3%
Zobacz inne ankiety
Dark Souls III

Dark Souls III