Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2016, 09:33

autor: Góral

Ratchet & Clank - dziś światowa premiera remake'u pierwszej części serii

Dziś ma miejsce światowa premiera najnowszej produkcji studia Insomniac Games - Ratchet & Clank. Tytuł będący rozbudowanym remakiem pierwszej części z 2002 roku debiutuje na konsoli PlayStation 4.

Dziś na światowych rynkach debiutuje gra Ratchet & Clank – pierwsza odsłona uznanego cyklu platformówek akcji na konsolę PlayStation 4. Niestety my musimy jeszcze chwilę poczekać na najnowsze przygody słynnego Lombaksa i jego kumpla robota, gdyż produkcja dotrze do Europy 20 kwietnia. Tak czy siak, warto zainteresować się tym projektem, będącym czymś w rodzaju remake’u jedynki połączonego ze sporą dawką niewidzianej wcześniej zawartości. Jak bowiem informowaliśmy wczoraj, Ratchet & Clank jest grą ze wszech miar udaną, która rozkochała w sobie większość recenzentów. Tytuł może się poszczycić wysoką średnią w serwisie Metacritic, wynoszącą 86 punktów. Wśród zalet dziennikarze wymieniają nie tylko fantastyczną oprawę graficzną, ale też świetny gameplay, wciągającą historię oraz zwariowane bronie, ale akurat ten element od zawsze był wyróżnikiem całego cyklu.

Ratchet doleciał na amerykański rynek – podróż do Europy zajmie mu nieco więcej czasu. - Ratchet & Clank - dziś światowa premiera remake'u pierwszej części serii - wiadomość - 2016-04-12
Ratchet doleciał na amerykański rynek – podróż do Europy zajmie mu nieco więcej czasu.

Najnowszy Ratchet & Clank oferuje właściwie to samo, co wydana w 2002 roku na konsoli PlayStation 2 jedynka. Deweloperzy ze studia Insomniac Games nie ograniczyli się jednak tylko do przerobienia oprawy graficznej - wprowadzili także nowe walki z bossami, kolejne latane sekwencje, a nawet kilka dodatkowych planet. Oznacza to, że nawet jeżeli zaliczyliście część pierwszą na milion różnych sposobów, to i tak warto dać szansę najnowszemu wydaniu.

Gra Ratchet & Clank nie jest jedyną kwietniową premierą związaną z tą marką. 29 kwietnia do kin wejdzie bowiem film animowany o tym samym tytule, opowiadający o pierwszych przygodach obu bohaterów, którzy będą starali się uratować galaktykę Solana przed Drekiem.

Jeżeli nigdy nie mieliście styczności z tą serią, to należy się Wam kilka słów wyjaśnienia. Ratchet & Clank to cykl trójwymiarowych gier platformowych nastawionych na akcję. Główną atrakcją jest eksploracja planet oraz wykorzystywanie w walce szalonych broni, które ulepszamy w trakcie kosmicznych przygód wojowniczego Lombaksa i jego mechanicznego przyjaciela. Cykl doczekał się łącznie kilkunastu osłon na konsole PlayStation 2, PlayStation Portable, PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank