Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2016, 19:17

autor: Góral

Ratchet & Clank zadebiutuje w Europie 20 kwietnia

Studio Insomniac Games poinformowało na oficjalnym blogu PlayStation, że Ratchet & Clank na konsolę PlayStation 4 ukaże się we Francji 15 kwietnia i 20 dnia tego samego miesiąca w pozostałych europejskich krajach.

Ratchet & Clank zadebiutuje w Europie 20 kwietnia - ilustracja #1

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona serii Ratchet & Clank ukaże się 12 kwietnia bieżącego roku. Dziś na oficjalnym blogu PlayStation podano termin europejskiej premiery. Produkcja przeznaczona na konsolę PlayStation 4, zatytułowana po prostu Ratchet & Clank, ukaże się 15 kwietnia, ale tylko na terenie Francji. Na debiut gry w pozostałych krajach regionu PAL nie będziemy musieli jednak długo czekać, gdyż tytuł zawita do nich pięć dni później, czyli 20 kwietnia bieżącego roku. Przy okazji zaprezentowano widoczną poniżej okładkę oraz poinformowano o starcie pre-orderów. Fani cyklu czekający na kolejną część przygód dzielnego lombaxa mogą więc już szykować pieniądze i rezerwować urlop.

Z taką okładką grę Ratchet & Clank znajdziemy w sklepach 20 kwietnia bieżącego roku.
Z taką okładką grę Ratchet & Clank znajdziemy w sklepach 20 kwietnia bieżącego roku.
Ratchet & Clank w skrócie:
  • Gra na PlayStation 4 oparta na pierwszej części serii
  • Produkcja doczeka się wielu zmian względem oryginału z 2002 roku, w tym nowej oprawy graficznej, niedostępnych wcześniej planet, dodatkowych bossów i nie tylko
  • Zadebiutuje w większości europejskich krajów 20 kwietnia bieżącego roku

Nadchodzący Ratchet & Clank nie będzie tak do końca zupełnie nową odsłoną serii. Tytuł jest bowiem czymś w rodzaju remaku pierwszej części z 2002 roku, w której deweloperzy postanowili zmienić sporo elementów. Oczywistą oczywistością jest znacznie udoskonalona, a właściwie stworzona od nowa oprawa graficzna. To jednak nie wszystko, gdyż w nasze ręce zostaną oddane także niedostępne w oryginale planety, twórcy zmienią wybrane fragmenty przygody oraz dodadzą kolejne walki z bossami. Nowinek będzie więc naprawdę sporo, co z pewnością ucieszy największych miłośników popularnego cyklu, którzy jedynkę znają na pamięć.

Przypominam także, że 29 kwietnia do kin wejdzie film oparty na przygodach Ratcheta i Clanka. Reżyserem obrazu jest Kevin Munroe (TMNT, Dylan Dog: Dead of Night), a przy scenariuszu pracuje T.J. Fixman – były scenarzysta studia Insomniac Games.