Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2016, 18:44

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał aktualizację 1.12

Studio CD Projekt RED opublikowało nową aktualizację do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, oznaczoną numerem 1.12. Patch pojawił się przy tym na wszystkich docelowych platformach – PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Nowa łatka do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu już jest. - Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał kolejną aktualizację - wiadomość - 2016-01-11
Nowa łatka do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu już jest.

Światło dzienne ujrzała kolejna łatka do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Odpowiedzialni za powstanie gry deweloperzy poinformowali, że patch oznaczony numerem 1.12 dostępny jest już na komputerach osobistych, a także na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Aktualizacja naprawia zróżnicowane błędy związane zarówno z podstawową wersją produkcji, jak i rozszerzeniem Serca z Kamienia (w tym na przykład bug uniemożliwiający zdobycie osiągnięcia Bicz Boży czy niepozwalający na skorzystanie z kilofa w misji Jakość kosztuje). Dotyczą one różnych obszarów, w tym m.in. wykonywania konkretnych zadań, mechanizmów rozgrywki oraz interfejsu. Pełną listę zmian, które wprowadzili twórcy, można zobaczyć w opublikowanym przez autorów dokumencie w formacie PDF.

Aktualizacja miała ukazać się w grudniu ubiegłego roku, ale twórcy zdecydowali się opóźnić jej premierę na ten miesiąc. Dotychczas nieznany był dokładny termin premiery łatki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest kolejną odsłoną cyklu, a zarazem najprawdopodobniej ostatnią z Geraltem w roli głównej. Gra charakteryzuje się dużym, otwartym światem, który można swobodnie eksplorować. Pod koniec ubiegłego roku ukazał się pierwszy duży dodatek do gry (Serca z Kamienia), a w planach jest jeszcze drugi – Krew i wino. Jego konkretna data premiery nie jest jednak znana.