Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 11:45

autor: Góral

Ratchet & Clank na konsolę PS4 ukaże się 12 kwietnia 2016 roku

Podczas imprezy PlayStation Experience 2015 poznaliśmy datę premiery gry Ratchet & Clank na konsolę PlayStation 4. Produkcja ukaże się 12 kwietnia, a więc kilkanaście dni przed debiutem filmu opartego na rzeczonej serii. Ponadto doczekaliśmy się nowego materiału z rozgrywką.

Studio Insomniac Games ujawniło datę premiery gry Ratchet & Clank na konsolę PlayStation 4. Produkcja ukaże się w USA 12 kwietnia 2016 roku. Jednocześnie podczas PlayStation Experience 2015 opublikowano nowy, kilkuminutowy materiał wideo, prezentujący rozgrywkę. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy możemy zobaczyć, jak w akcji wypada rozbudowany remake słynnej produkcji – wcześniej pokazano chociażby te materiały, a później ten. Pozostając w temacie przypominam, że Ratchet & Clank to nowa-stara gra. Tytuł w gruncie rzeczy jest odświeżoną edycją pierwszej części z 2002 roku, ale deweloperzy postanowili mocno w nim namieszać. W związku z tym doczekamy się nie tylko ulepszonej, a właściwie to zupełnie nowej oprawy graficznej, ale także dodatkowych planet, bossów, zmienionych niektórych fragmentów gry itd. Szykuje się więc świetna pozycja zarówno dla osób, które nie grały w oryginał, jak i dla starych wyjadaczów i największych fanów serii.

Ratchet & Clank na konsolę PS4 ukaże się 12 kwietnia 2016 roku - ilustracja #1

Oprócz tego warto wspomnieć jeszcze, że w tym samym miesiącu co gra, w kinach zadebiutuje także zapowiedziany w 2013 roku film. Obraz tworzony jest przez firmy Blockade Entertainment i Rainmaker Entertainment, reżyserką jest Jericca Cleland (pracowała przy Toy Story 2 i Gdzie jest Nemo?), a za scenariusz odpowiada TJ Fixman, autor historii opowiadanych w grach z serii Ratchet & Clank. Premiera filmu odbędzie się 29 kwietnia.

Ratchet & Clank na konsolę PS4 ukaże się 12 kwietnia 2016 roku - ilustracja #2

Ratchet & Clank to uznany cykl platformówek akcji od studia Insomniac Games. Podczas zabawy kierujemy Lombaksem Ratchetem, któremu towarzyszy robot Clank. Obaj bohaterowie pakują się w rozmaite tarapaty, które zazwyczaj rozwiązują przy użyciu siły i wymyślnych broni. Seria towarzyszy konsolom PlayStation od 2002 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2015-12-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank