Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2015, 19:35

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Ratchet & Clank na PlayStation 4 – pierwszy zwiastun i gameplay

Studio Insomniac Games przedstawiło pierwsze materiały z gry Ratchet & Clank, tworzonej z myślą o konsoli PlayStation 4. Deweloperzy zaprezentowali pierwszy zwiastun tytułu, a także screeny oraz fragmenty rozgrywki. Premiera produkcji została wyznaczona na wiosnę 2016 roku.

O nowej odsłonie serii Ratchet & Clank, która przygotowywana jest z myślą o konsoli PlayStation 4, usłyszeliśmy po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach E3. Ujawnieniu nowej gry z sympatyczną parą bohaterów towarzyszyła również zapowiedź filmu kinowego przedstawiającego ich przygody. Przez ostatni rok zdążyliśmy poznać kilka istotnych szczegółów związanych z oboma projektami, w tym datę ich debiutu, którą wyznaczono na wiosnę 2016 roku. Dziś, we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation, deweloperzy z Insomniac Games przedstawili pierwszy zwiastun oraz screeny z gry, a także nowe informacje na jej temat. W sieci pojawił się również ponad 8-minutowy zapis z rozgrywki, na którym zobaczymy dwa poziomy tytułu oraz fabularne przerywniki filmowe.

Jak już wiemy, historia w nowym Ratchet & Clank będzie adaptacją animowanego filmu kinowego, który na nowo przedstawi najwcześniejsze przygody bohaterów serii. Produkcja jest swoistym restartem pierwszej odsłony cyklu. Poza kompletnie przeprojektowanymi poziomami, które pojawiały się w oryginale z 2002 roku, twórcy wprowadzili wiele nowych leveli, bossów i ulepszeń oraz wykorzystali model rozgrywki z najnowszych odsłon Ratcheta & Clanka na PlayStation 3. Całość ma być więc czymś znacznie więcej niż prostym remakiem.

W grze nie zabraknie również fantastycznego i pomysłowego arsenału, który jest jedną z cech charakterystycznych serii oraz innych tytułów Insomniac Games. Ratchet do swojej dyspozycji będzie miał całą masę gadżetów oraz broni, które widzieliśmy w poprzednich częściach cyklu. Równie ciekawie zapowiadają się również zupełnie nowe pukawki, jak widoczny na filmie miotacz zamieniający przeciwników w ich dwuwymiarowe 8-bitowe odpowiedniki, które po uderzeniu rozpadają się w widowiskowy sposób.

Chociaż do debiutu tytułu został jeszcze prawie cały rok, twórcy już w tej chwili przedstawili specjalny bonus dla graczy, którzy zdecydują się na złożenie pre-orderów. Jest nią dodatkowa broń o nazwie The Bouncer, którą mogliśmy znaleźć w Ratchet & Clank 2 z 2003 roku. Wystrzeliwuje ona pojedynczą bombę, która rozpada się na wiele małych pocisków ścigających przeciwnika.

Więcej informacji na temat gry pojawi się podczas targów E3, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

Produkcja będzie adaptacją filmu kinowego, którego światowa premiera zaplanowana została na 29 kwietnia 2016 roku

Twórcy obiecują, że oprawa graficzna wykorzysta pełnię potencjału drzemiącego w PlayStation 4

W trakcie przygody zmierzymy się z wieloma bossami

Fani serii odnajdą w nowej grze wiele znanych elementów

  1. Oficjalna strona Ratchet & Clank