Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2015, 20:25

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Hearthstone: Heroes of Warcraft z nowym trybem - Karczemne Bójki

Przedstawiciele Blizzarda ujawnili szczegóły dotyczące kolejnej aktualizacji karcianej gry Hearthstone: Heroes of Warcraft, która została oznaczona numerkiem 2.7. Jej największą atrakcją będzie wprowadzenie nowego trybu rozgrywki – Karczemnych Bójek.

Deweloperzy ze studia Blizzard stale rozwijają stworzone przez siebie produkcje, w tym właśnie Hearthstone: Heroes of Warcraft. Przedstawiciele firmy poinformowali, że jeszcze w tym miesiącu opublikowana zostanie aktualizacja gry o numerze 2.7, która przyniesie ze sobą niedostępny dotychczas tryb zabawy nazwany Karczemną Bójką. Rozgrywka w nim charakteryzować ma się niepowtarzalnością – toczone w jego ramach starcia obwarowane zostaną bowiem konkretnymi, unikalnymi zasadami. Na przykład w czasie pojedynku gracze mogą być ograniczeni tylko do jednej, narzuconej przez twórców talii, innym razem zaś otrzymają określone bonusy dla wybranych jednostek. Może się też zdarzyć, że użytkownicy będą mogli dobierać karty tylko według specjalnych wytycznych.

W przeciwieństwie do pozostałych opcji rozgrywki, Karczemne Bójki dostępne będą w formie cyklicznych wydarzeń. Co tydzień publikowane będą pojedynki z innymi zasadami zabawy, które będzie można jednak toczyć tylko przez kilka dni, aczkolwiek deweloperzy nie sprecyzowali dokładnie, jak to będzie wyglądać. Wiadomo jedynie, że terminy kolejnych Bójek będą ujawniane stopniowo przez twórców, zaś pierwsza rozpocząć ma się w połowie czerwca (dokładnej daty nie podano). I jeszcze jedno – aby zagrać w opisywanym trybie, postać gracza będzie musiała znajdować się na co najmniej 20. poziomie doświadczenia. Docelowo za dostęp do nowego wariantu trzeba będzie zapłacić (dokładnej ceny jednak nie podano), ale pojawi się możliwość wypróbowania go za darmo.

Karczemne Bójki nowym trybem w Hearthstone: Heroes of Warcraft. - Hearthstone: Heroes of Warcraft doczeka się nowego trybu rozgrywki - Karczemnych Bójek - wiadomość - 2015-06-10
Karczemne Bójki nowym trybem w Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Karczemne Bójki nie są jedyną atrakcją, która znajdzie się w kolejnej aktualizacji. Łatka doda również nowych bohaterów, którymi będą mogli pokierować użytkownicy. Pierwszym ujawnionym jest Magni Miedziobrody – krasnoludzki władca Khaz Modan i Tan Żelaznej Kuźni. Kolejni protagoniści mają zostać zaprezentowani „w przyszłości”.

Patch 2.7 wprowadzić ma także ciekawą funkcję, która pozwoli graczom na indywidualizację graficzną posiadanych talii. Każdej z nich będzie można bowiem przypisać wybrany, osobny rewers. Oczywiście nadal będzie można powiązać daną koszulkę ze wszystkimi kartami – wystarczy jedynie dodać ją do ulubionych. Podobnie ma to działać w przypadku bohaterów, których będzie można połączyć z określonymi kartonikami.

Data publikacji nowej aktualizacji nie jest znana, ale można się spodziewać, że – podobnie jak pierwsza z Karczemnych Bójek – zostanie ona udostępniona w połowie czerwca.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to oparta na modelu free-to-play karcianka osadzona w uniwersum Warcrafta. Zadaniem graczy jest kolekcjonowanie talii kart i rozgrywanie za ich pomocą starć z innymi użytkownikami. Produkcja dostępna jest nie tylko na PC, ale i platformach mobilnych – iOS oraz Androidzie.