Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2015, 20:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Hellblade od twórców DMC: Devil May Cry na nowym zwiastunie

Studio Ninja Theory opublikowało nowy zwiastun i dziennik dewelopera z gry Hellblade. Dzięki temu możemy obejrzeć fragmenty rozgrywki, a poza tym poznaliśmy kolejne informacje na temat tego projektu.

Studio Ninja Theory sprawiło fanom wyczekującym nowych informacji na temat Hellblade miłą niespodziankę, publikując jeszcze przed targami E3 powyższy zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki. Przy okazji ujawniono także kolejny dziennik dewelopera (materiał poniżej), na którym twórcy omawiają temat stanu zdrowia psychicznego bohaterki oraz pokazują dodatkowe ujęcia z gameplayu.

Kwestia psychiki będzie jednym z najważniejszych elementów nowej gry twórców DMC: Devil May Cry i Enslaved: Odyssey to the West. Główną bohaterką tytułu będzie bowiem celtycka wojowniczka Senua, która cierpi na zaburzenia umysłowe powstałe po inwazji Wikingów. Podczas przygody uczestniczyć będziemy w podróży do piekła. Deweloperzy nie mają jednak na myśli konkretnego miejsca, lecz stan psychiczny postaci, gdyż choroba umysłowa przybrała u niej właśnie taką postać.

Hellblade w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji TPP
  • Deweloper: Ninja Theory
  • Platformy sprzętowe: PC i PS4
  • Data premiery: 2016 rok

Hellblade, po tym co zaprezentowano na dzisiejszym zwiastunie, zapowiada się na mroczną i psychodeliczną grę akcji. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że omawiane dziś aspekty konsultowane są z psychiatrą i neurologiem, profesorem Paulem Fletcherem. Ponadto twórcy wykorzystują informacje zdobyte od osób, które miały problemy ze zdrowiem psychicznym.

Nad Hellblade pracuje zaledwie piętnaście osób, ale wygląda na to, że faktycznie będzie to tytuł określany przez twórców mianem „niezależnej produkcji klasy AAA”. Oznacza to, że w projekt nie ingeruje żaden wydawca, ale nie będzie to zwykły „indyk” jakich wiele. Gra ukaże się w 2016 roku na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Hellblade od twórców DMC: Devil May Cry na nowym zwiastunie z fragmentami rozgrywki - ilustracja #2